nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Dostarczanie treści cyfrowych przez internet zgodnie z prawem

Autor: Rafał Stępniewski Data: 10 stycznia 2018

Sklepy działające w Internecie oferują swoim klientom nie tylko “standardowe” produkty, takie jak odzież, sprzęt elektroniczny czy artykuły spożywcze. Coraz częściej w sieci pojawiają się także eSklepy, w których można zawrzeć umowę o dostarczenie treści cyfrowych. Do tej kategorii należą między innymi pliki muzyczne, ebooki (książki elektroniczne), filmy czy kursy on-line, nie zapisane na nośniku materialnym.

W artykule pod tytułem “Dostarczanie treści cyfrowych zgodnie z prawem” dostępnym na blogu Rzetelny Regulamin poruszamy kwestie tego, jak prowadzić taki sklep zgodnie z literą prawa.

Czy można prowadzić sklep internetowy, oferujący treści cyfrowe bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej? To jeden z pierwszych aspektów, jaki poruszany jest w naszym artykule. Przedstawiamy definicję działalności gospodarczej i sprawdzamy, czy pasuje ona do procesu zawierania umów o dostarczanie treści cyfrowych w internecie.

Bardzo istotną kwestią, która powinna znaleźć się w obszarze zainteresowania osób planujących rozpoczęcie prowadzenia np. internetowej księgarni, oferującej e-booki, jest regulamin takiego eSklepu. Jak bardzo dokument taki różni się od regulaminu sklepu internetowego oferującego produkty fizyczne? Jaka umowa jest zawierana z klientem kupującym treści cyfrowe i jak wygląda w takim przypadku ich wysyłka? W artykule pochylimy się także nad kwestią zwrotów treści cyfrowych, tj. ustawowym prawem do odstąpienia od umowy.

Z pełnym tekstem mogą Państwo zapoznać się na stronie bloga Rzetelny Regulamin.

Jeżeli ar­ty­kuł przydał Ci się, udostępnij go in­nym. Pomóż nam dzielić się wiedzą. Dzięki po­niż­szym przy­ci­skom zaj­mie ci to chwilę.


Podziel się na Facebook Podziel się na Twitter Podziel się na LinkedIn