nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Jak napisać regulamin sklepu internetowego - najważniejsze elementy

Autor: Rafał Stępniewski Data: 10 października 2017

Najważniejsze informacje o sklepie internetowym - takie jak opis produktów, ich wygląd czy wszelkie zasady związane z kupnem, płatnością, dostawą oraz ewentualną reklamacją lub zwrotem towarów - powinny znajdować się na stronie eSklepu w dokumencie zwanym regulaminem. Jak go napisać? Na co należy zwracać uwagę?

Pomimo faktu, że polskie prawo nie reguluje w dokładny sposób tego, jak powinien wyglądać prawidłowy regulamin sklepu internetowego, istnieją zapisy w ustawach o prawach konsumenta czy dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną, które mogą pomóc przedsiębiorcom stworzyć regulamin zgodnie z prawem.

Na jakie elementy regulaminu sklepu internetowego należy szczególnie zwrócić uwagę? Czy są klauzule niedozwolone? Czy istnieją łatwe sposoby na szybie stworzenie regulaminu eSklepu? Więcej na temat tego istotnego w każdym internetowym biznesie dokumentu przeczytać można w tym artykule, dostępnym na blogu Rzetelny Regulamin.

Jeżeli ar­ty­kuł przydał Ci się, udostępnij go in­nym. Pomóż nam dzielić się wiedzą. Dzięki po­niż­szym przy­ci­skom zaj­mie ci to chwilę.


Podziel się na Facebook Podziel się na Twitter Podziel się na LinkedIn