nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Paragony i faktury w sklepach internetowych

Autor: Rafał Stępniewski Data: 18 października 2017

Czy sklep internetowy powinien przekazywać swoim klientom paragony lub faktury? Na właścicielach sklepów stacjonarnych obowiązek ten ciąży na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług – czy dokument ten ma zastosowanie także w przypadku eSklepów?

W artykule dostępnym na blogu Rzetelny Regulamin definiujemy czym jest paragon oraz faktura i sprawdzamy jakie są podstawy prawne, które regulują obowiązek ich wystawiania także podczas sprzedaży wysyłkowej (np. w sklepie internetowym).

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w sklepie on-line może być także zniesiony, o ile spełnionych zostanie kilka istotnych warunków – o wszystkich przeczytać można w pełnej wersji artykułu dostępnej na stronie Rzetelny Regulamin. W tekście wspominamy także o tym, kiedy dokładnie klient powinien otrzymać paragon lub fakturę, gdyż w przypadku sprzedaży wysyłkowej nie jest to wcale takie oczywiste.

Jeżeli ar­ty­kuł przydał Ci się, udostępnij go in­nym. Pomóż nam dzielić się wiedzą. Dzięki po­niż­szym przy­ci­skom zaj­mie ci to chwilę.


Podziel się na Facebook Podziel się na Twitter Podziel się na LinkedIn