Aktualizacja Chrome 104. Usunięto kilka ważnych luk

Aktualizacja Chrome 104. Usunięto kilka ważnych luk

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 8 sierpnia 2022

Google w swojej najnowszej aktualizacji przeglądarki Chrome kasuje ponad 20 ważnych luk, które mogły pomóc w atakach cyberprzestępcom.

Aktualizacja przeglądarki przeprowadzana jest przez Google od czasu do czasu. Ta najnowsza, choć jest dostępna także dla użytkowników korzystających z niej na urządzeniach z Androidem i iOS, to jednak największe znaczenie będzie miała dla użytkowników komputerów stacjonarnych.

Chrome 104 – jakie zmiany

Podstawowe zmiany to naprawa luk, które występowały w poprzednich wersjach. Najnowsza odsłona przeglądarki jest też – przynajmniej według Google – szybsza. Pojawiła się też funkcja samodzielnego przycinania filmików video.

Jak czytamy w komunikatach dotyczących aktualizacji, Google postawiło przede wszystkim na naprawę przeglądarki w celu poprawy zabezpieczeń. Usunięto 27 problemów bezpieczeństwa. Siedem błędów oceniono jako te mające duży wpływ, a 15 średni wpływ na bezpieczeństwo.

Luki zostały ujawnione przez użytkowników. Za znalezieniem każdego z błędów firma wypłaciła 43 000 dolarów.

Ale aktualizacja Chrome dotyczy nie tylko bezpieczeństwa. W przeglądarce wprowadzono funkcję "LazyEmbeds", która ma wpływ na czas ładowania strony.

Funkcja zwana po polsku "leniwe ładowanie",  pozwala załadować się określonym zasobom przeglądarki znacznie później, tak by te najpotrzebniejsze ładowały się znacznie szybciej.

Funkcja przechwytywania video w Chrome

Pojawia się też funkcja przechwytywania materiałów video i prostej ich edycji. Będzie można je bardzo łatwo wycinać. Ta funkcjonalność przyda się najbardziej wszystkim tym, którzy korzystają z przeglądarki podczas transmisji online. Będzie można np. łatwiej kadrować część ekranu, którą chcemy udostępnić.

Jak aktywować Google Chrome 104

Aktualizacja Google Chrome przeprowadzana jest automatycznie. Wystarczy wyłączyć wszystkie okna przeglądarki i uruchomić ją ponownie. Żeby sprawdzić, czy pracujemy na najświeższej wersji,  ustawieniach powinno być wpisane „wersja 104.0.5112.81 została aktywowana”

Aktualizacja przeglądarki to jeden z najprostszych sposobów na zmniejszenie ryzyka cyberataku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!