Rzetelna Grupa

Rzetelna Grupa jest firmą świadczącą kompleksowe usługi doradcze w zakresie prawa gospodarczego, prawa spółek handlowych, prawa konsumenckiego, praw autorskich oraz ochrony danych osobowych. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów z branży e-commerce, nowoczesnych technologii IT oraz prowadzących szeroko rozumianą działalność w internecie. Rzetelną Grupę tworzą doświadczeni eksperci, radcy prawni, prawnicy oraz menedżerowie, którzy wspierają przedsiębiorców w prowadzeniu bezpiecznego biznesu, zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i najlepszymi praktykami.   Rzetelna Grupa jest współzałożycielem Izby Gospodarki Elektronicznej, której zadaniem jest rozwijanie rodzimego rynku e-commerce.

Przejdź na stronę

Rzetelny Regulamin

Rzetelny Regulamin to platforma certyfikacji sklepów i serwisów internetowych. W ramach Rzetelnego Regulaminu spółka dostarcza przedsiębiorcom, prowadzącym działalność w internecie, kompleksowe usługi prawne wraz z opieką prawną pod kątem zgodności prowadzonego e-biznesu z przepisami prawa, spełnienia obowiązków informacyjnych oraz poszanowania praw konsumenta. Spółka świadczy usługi audytów e-sklepów, zarówno pod kątem przepisów konsumenckich, jak i branżowych, w zależności od asortymentu jaki oferuje e-sprzedawca. Każdy opracowany regulamin jest indywidualnie przygotowany dla konkretnego e-biznesu. Dodatkowym atutem oferowanych rozwiązań jest system ocen i zbierania opinii klientów. Certyfikat Rzetelnego Regulaminu buduje zaufanie, wzmacnia wiarygodność i bezpieczeństwo e-zakupów.

Przejdź na stronę

Rzetelny Prawnik

Rzetelny Prawnik to usługa skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, którzy nie posiadają w swoich strukturach działów prawnych, ale potrzebują rzetelnych konsultacji i opinii prawnych na najwyższym poziomie. Usługi świadczone są na jasno określonych zasadach w ramach abonamentu, który precyzuje zakres doradztwa i jego koszt. Model usługi zapewnia przedsiębiorcy wsparcie dedykowanego doradcy, indywidualnie opracowywane umowy i dokumenty prawne, a także bezpieczeństwo finansowe. Usługi doradcze w ramach Rzetelnego Prawnika świadczone są m.in. w zakresie prawa: cywilnego, gospodarczego, spółek handlowych, administracyjnego, pracy, telekomunikacyjnego, konsumenckiego, nieruchomościowego oraz ochrony danych osobowych.

Przejdź na stronę

Rzetelna Umowa

Rzetelna Umowa to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorców jak i konsumentów, czyli stron wszelkiego rodzaju umów, realizowana za pośrednictwem elektronicznej platformy. Platforma ta umożliwia przedsiębiorcy generowanie dokumentów spełniających obowiązki ustawowe i udostępnianie ich konsumentowi, a konsumentowi przeglądanie i pobieranie dokumentów. Każdy dokument poświadczony jest podpisem elektronicznym uprawnionego reprezentanta Rzetelnej Grupy wraz ze znacznikiem czasu wskazującym kiedy został podpisany. Dzięki temu obie strony mają pewność, że umowa jest ważna i została zawarta zgodnie z aktualnymi przepisami oraz poszanowaniem praw i obowiązków stron. Dodatkowym obszarem w jakim można wykorzystać usługi świadczone w ramach platformy jest kompleksowa ochrona treści i zdjęć prezentowanych na stronach internetowych.

Przejdź na stronę

Dziennik Prawny

DziennikPrawny.pl to serwis informacyjny poświęcony biznesowi i prawu. Dedykowany jest zarówno dla konsumentów jak i przedsiębiorców. Jest zbiorem aktualnie obowiązujących przepisów i ich interpretacji dotyczących szeroko rozumianego handlu, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie, praw konsumentów i obowiązków sprzedawcy. Serwis to także bogata baza eksperckich publikacji z zakresu prawa konsumenckiego, handlowego, prawa pracy i innych obszarów.

Przejdź na stronę

Rzetelny Konkurs

Rzetelny Konkurs to kompleksowe doradztwo w zakresie organizacji i obsługi konkursów oraz loterii. Eksperci Rzetelnej Grupy wspierają przedsiębiorców na każdym etapie projektu, począwszy od pomysłu, przez zabezpieczenie prawne i techniczne konkursu, zabezpieczenie obsługi uczestników konkursu, kończąc na przyznaniu Certyfikatu Rzetelny Konkurs. Certyfikat podnosi w oczach uczestników wiarygodność konkursu i poczucie bezpieczeństwa. Eksperci Rzetelnej Grupy posiadają licencję Nadzorcy Gier Hazardowych wydaną przez Ministra Finansów.

Przejdź na stronę

Izba Gospodarki Elektronicznej

Nasza firma jako jedna ze 100 firm jest współzałożycielem e-Izby – Izby Gospodarki Elektronicznej. Zadaniem e-Izby jest rozwijanie rodzimego rynku e-commerce. Aktywnie udzielmy się w ramach dwóch grup merytorycznych tj. e-legislacja oraz e-edukacja. Inicjatorami pomysłu utworzenia e-Izby są czołowe firmy działające na rynku e-commerce w Polsce, zaczynając od największych sklepów internetowych, poprzez serwisy usługowe po firmy wspierające branżę od strony technologii i marketingu.

Przejdź na stronę