Dlaczego bezpieczeństwo IT jest ważne?

Utrata danych z urządzeń

Urządzenia takie jak laptopy, stacje robocze, urządzenia mobilne są wykorzystywane przez pracowników firmy do wykonywania codziennych obowiązków i pracy.

Co się stanie, gdy stracą oni zawartość swoich urządzeń na skutek zagrożeń zewnętrznych tj. ransomware, kradzież lub uszkodzenie?

Wyciek danych

Urządzenia pracowników firmy mogą zostać zainfekowane (malware, keylogger) przez nieświadome działania pracowników.

Możesz nawet nie wiedzieć kiedy i jak długo przestępcy mają dostęp do danych i urządzeń wyrządzając szereg szkód i narażając firmę na duże straty finansowe.

Odpowiedzialność i ciągłość działania

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez IT jest niemal niemożliwe.

Właściciel firmy lub jej zarząd jest odpowiedzialny za to by zabezpieczyć aktywa firmy, by procesy biznesowe działały, by firma uzyskiwała przewagi konkurencyjne oraz by działała zgodnie z prawem.

Bezpieczeństwo urządzeń w firmie

Bezpieczeństwo urządzeń w firmie

Każdego dnia pracownicy firmy używają laptopów, komputerów stacjonarnych lub urządzeń mobilnych, za pośrednictwem których wykonują swoją pracę.

Używając ich mają dostęp do różnych systemów i aplikacji, przetwarzają za ich pośrednictwem dane osobowe oraz dane wrażliwe biznesowo i ważne dla Twojej firmy.

Bezpieczeństwo oraz ciągłość działania tych urządzeń jest niezwykle istotnym elementem prowadzonej firmy. Z drugiej strony urządzenia te mają dostęp do Internetu, przez co są narażane na wiele niebezpieczeństw.

Nasza usługa opiera się o trzy filary:

 • dbać o bezpieczeństwo urządzeń i informacji na nich przechowywanych
 • gwarantować szybkie odtworzenie w przypadku awarii, utraty lub niewłaściwego działania użytkowników
 • zminimalizować ryzyko wycieku ważnych danych na skutek działań niepożądanych (wewnętrznych i zewnętrznych)


Zakres usługi

 • Opracowanie i wdrożenie bezpieczeństwa na urządzeniach w firmie zgodnego z RODO
 • Wdrożenie w praktyce polityki haseł
 • Wdrożenie zabezpieczeń stacji roboczej (PC, laptop)
 • Wdrożenie zabezpieczeń urządzeń mobilnych
 • Zarządzanie bezpieczeństwem stacji roboczych, laptopów oraz urządzeń mobilnych
 • Zarządzanie urządzeniami (Asset Management)
 • Zarządzanie licencjami (Licence Management)
 • Zabezpieczenie dokumentów na urządzeniu przed ransomware
 • Wdrożenie systemu kopii zapasowych wraz z mechanizmem odzyskiwania
 • Wdrożenie zabezpieczeń przed wyciekiem danych z urządzeń
 • Wdrożenie zabezpieczeń przed malware

Zapytaj o ofertę

Jakie otrzymujesz korzyści?

W ramach naszej usługi otrzymujesz przede wszystkim pewność, że nad bezpieczeństwem komputerów, laptopów oraz urządzeń mobilnych, czuwają specjaliści. Robimy to na wielu poziomach i w wielu obszarach, o których możesz nawet nie mieć świadomości, że istnieją.

Niskie koszty

Nie musisz zatrudniać drogich specjalistów IT, którzy mają zajmować się bezpieczeństwem i dbać o urządzenia w Twojej firmie — my robimy to dla Ciebie, a w razie potrzeby jesteśmy do Twojej dyspozycji służąc wsparciem i wiedzą.

Gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia

Każdego dnia 24x7 dbamy o to by urządzenia w Twojej firmie, były zabezpieczone zgodnie z przyjętymi regułami i najlepszymi praktykami. Z nami masz kontrolę nad stanem urządzeń w firmie bez konieczności wdrażania drogich rozwiązań.  

Zarządzamy zagrożeniami

Cały czas monitorujemy działania urządzeń w Twojej firmie zmniejszając ryzyko utraty danych.

Nowe wzorce zagrożeń wymagają innego podejścia

Ataki typu ZERO DAY, oprogramowanie ransomware i zagrożenia bez plikowe wymykają się rozwiązaniom antywirusowym. Zapewniamy automatyczną ochronę w czasie rzeczywistym przed ewoluującymi zagrożeniami na każdym punkcie końcowym.

Zabezpieczenie danych i urządzeń

Dbamy o bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzenia w Twojej firmie wdrażając odpowiednią politykę backupu, a co ważne połączoną z mechanizmami szybkiego i skutecznego odtworzenia w razie wystąpienia problemu.

Co nas wyróżnia?

Elastyczność i dopasowanie

Każda firma jest inna i ma inne potrzeby oraz zróżnicowane środowisko. Rozumiemy to i mamy rozwiązania dla każdego.

Doświadczenie

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa IT. Nasi specjaliści korzystają ze światowej klasy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Skuteczność

Poziom bezpieczeństwa urządzeń w Twojej firmie znacznie się poprawi dzięki naszej wiedzy i ciągłemu czuwaniu nad ich bezpieczeństwem. 

Wymogi i bezpieczeństwo prawne

RODO nie nakłada konkretnych wymogów jak dbać o bezpieczeństwo np. urządzeń, za pośrednictwem których przetwarzane są dane osobowe.

RODO mówi jednak o tym, że środki bezpieczeństwa powinny być dobrane adekwatnie do zagrożeń i ryzyka ich wystąpienia.

Każdego dnia urządzenia korzystające z sieci internetowej są narażone na różnego rodzaju ataki.

RODO

Jako Administrator Danych Osobowych musisz w razie potrzeby mieć możliwość wykazania, że dokładasz należytej staranności w zakresie bezpieczeństwa urządzeń, które funkcjonują w Twojej firmie. Dzięki nam uzyskasz taką możliwość.

Ryzyko prawne

Jeżeli zdarzy się tak, że urządzenie w Twojej firmie będzie chciało wysyłać dane w rejony lub do sieci których używają cyberprzestępcy zablokujemy takie działanie, dzięki czemu zminimalizujesz konsekwencję wynikające z takiego zdarzenia i ewentualny obowiązek zgłoszenia wycieku do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 

Co mówią o nas klienci?

Wybrani klienci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Podaj wynik dodawania: ( 1 dodać 7 ) =
Rafał Stępniewski

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!