Apple: będzie USB-C w iPhone’ach

Starszy wiceprezes Apple, zajmujący się marketingiem, Greg Joswiak potwierdził, że producent dostosuje się do europejskich wytycznych w dziedzinie portu ładowania USB-C. Nie podał jednak przy tym żadnych szczegółów. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 26 października 2022

iPhone z USB-C

Potwierdzenie ze strony wysoko postawionego menadżera Apple, można uznać za pierwszy głos w sprawie dostosowania produktów firmy z Cupertino do europejskiego prawa. O wypowiedzi tej donosi amerykański serwis TechCrunch – link do artykułu. Sprawę portu miał poruszyć podczas WSJ Tech Live w Wall Street Journal. Przypomniał, że kiedy dekadę temu UE chciała wprowadzić uniwersalne złącze we wszystkich urządzeniach w standardzie micro USB, Apple nie zgadzało się z takim rozwiązaniem. Przez lata z powodzeniem stosowała złącze Lightining. 

 

Wszystkie urządzenia z USB-C

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Na mocy decyzji Unii Europejskiej, wszyscy producenci przenośnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, aparaty fotograficzne itp. muszą wyposażyć je do 2024 roku w złącze USB typu C. Deadline dla komputerów jest nieco dłuższy i został wyznaczony na 2026 roku. 

Unijny standard na całym świecie?

Wygląda na to, że prawo ustanowione przez UE dla swojego obszaru, może okazać się dobrym przykładem „efektu Brukseli”, czyli rozlania europejskich standardów na cały świat. Trudno wyobrazić sobie, by producentowi jakiegokolwiek urządzenia opłacało się produkowanie tego samego modelu z dwoma rodzajami złącz. 

USB-C jest uzasadnione ekonomicznie i ekologicznie

UE ocenia, że wprowadzenie jednolitego standardu portu ładowania dla wszystkich urządzeń będzie korzystne dla użytkowników, którzy nie będą musieli za każdym razem dokupywać ładowarek do różnych urządzeń. Zdaniem Komisji Europejskiej, takie rozwiązanie powinno zminimalizować również negatywny skutek dla środowiska. Wprowadzenie tzw. jednej ładowarki powinno ograniczyć liczbę składowanych elektrośmieci. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!