Apple TV będzie dostępne na urządzenia z Androidem?

Apple zapowiada rewolucję. Czy Apple TV będzie można oglądać na urządzeniach z Androidem?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 20 grudnia 2022

Apple TV chce być dostępne nie tylko na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem. Apple zapowiada, że przygotowuje aplikację Apple TV dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Na razie informacja, jako nieoficjalna, pojawiła się na specjalistycznym serwisie XDA Developers. Serwis podaje, że Apple pracuje nad aplikacją dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Apple TV na android

Aplikacja Apple TV, zapewniająca dostęp do streamingowego serwisu Apple TV+, już półtora roku temu zadebiutowała w wersji dla urządzeń z systemem Android TV – telewizorów, odtwarzaczy multimedialnych czy urządzeń Chromecast.

Wciąż jednak posiadacze smartfonów i tabletów nie mogą w prosty sposób skorzystać z zalet Apple TV+. Ale to ma się zmienić. Czy faktycznie tak będzie? Na razie informacje są nieoficjalne, a sama firma Apple nie ujawnia planów w tym zakresie. Jak jednak przekazuje serwis XDA Developers, aplikacja Apple TV na telefony aktualnie przechodzi wewnętrzne testy beta.

Obecnie użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem mogą korzystać z Apple TV+ za pośrednictwem przeglądarek, jak Chrome czy Firefox, jednak wiążę się to z wieloma niedogodnościami – na przykład nie można pobierać treści wideo do trybu off-line.

Wejście Apple na poletko Androida może pomóc w konkurencji z Netfliksem, Disney+ czy HBO Max.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: android

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!