Chcesz płacić mniej za Amazon Prime? Pokaż jakie reklamy oglądasz

Amazon Prime oferuje nietypową zniżkę na subskrypcję. Rabat udzielany jest po włączeniu weryfikacji reklam, która pozwala Amazonowi zobaczyć, jakie reklamy są wyświetlane na telefonie użytkownika.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 13 grudnia 2022

Amazon Prime to rodzaj subskrypcji na koszty przesyłki dla użytkowników tego dużego marketplace`u. Korzystający z systemu w Stanach Zjednoczony i Wielkiej Brytanii mają szansę na rabat. Wystarczy, że zgodzą się udostępnić reklamy, które są widoczne na ich smartfonach.

Użytkownicy są informowani, że firma będzie „zbierać i wykorzystywać informacje o tym, gdzie i kiedy wyświetlają się reklamy z Amazon. Jeśli weryfikacja reklam zostanie wyłączona na dłużej niż 48 godzin, użytkownik nie otrzyma zniżki w danym miesiącu.

Zniżka na Amazon

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa i ochrony tożsamości przekonują, że rozwiązanie ma w sobie wiele kontrowersyjnych funkcji. Przede wszystkim dlatego, że system nie opiera się wyłącznie na śledzeniu reklam Amazona ale również od innych sprzedawców, którzy reklamują się za pośrednictwem Amazon Ads.

Amazon twierdzi, że system ma pomagać w jeszcze lepszym doborze reklam do grup docelowych. Firma twierdzi również, że nie udostępnia zebranych danych osobowych nikomu innemu. Ta deklaracja jest jednak mało wiarygodna. Wystarczy przypomnieć, że w lipcu 2021 r. gigant handlu elektronicznego został ukarany rekordową grzywną w wysokości 888 mln USD przez luksemburski organ ochrony danych za naruszenie ogólnego rozporządzenia Unii Europejskiej o ochronie danych (RODO). Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych wciąż interesuje się przejęciem przez Amazon firmy iRobot, producenta robota odkurzającego Roomba. Chodzi o możliwość pozyskiwana prywatnych danych użytkowników przez Amazona

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!