Do czego służy nowoczesny monitoring GPS?

Każdy, kto choć trochę interesuje się nowoczesnymi technologiami, na pewno słyszał o monitoringu GPS. Okazuje się jednak, że większość tych osób kojarzy monitoring GPS pojazdów z precyzyjnym określaniem ich położenia. Tymczasem zakres możliwości korzystania z tej technologii jest zdecydowanie większy i obejmuje wskaźniki, które szczegółowo opisujemy poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, ponieważ może tam być powód, dla którego i Państwo postanowią założyć monitoring GPS do swojej floty pojazdów i nie tylko. 3 powody, by mieć lokalizatory GPS w swoich pojazdach

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 24 października 2022

Kontrola temperatury w czasie rzeczywistym

Ta funkcjonalność będzie szczególnie ceniona przez firmy transportowe, mające we flocie samochody chłodnie. Dla bezpieczeństwa przewożonego ładunku musi on mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę podczas całej drogi transportu. Co więcej, niektórzy klienci mogą żądać okazania raportów z czujników, dowodzących, że ich ładunek był przewożony zgodnie z zaleceniami. Lokalizator GPS we współpracy z czujnikami może na bieżąco dostarczać informacje o tym, jaka panuje w naczepie temperatura.

Kontrola paliwa i kart paliwowych

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Problemy z nadmiernym spalaniem paliwa to problem wielu flot. Nieuczciwe zachowania ze strony pracowników oraz zbyt wysokie obroty silnika mogą być przyczyną tego, że przewoźnik będzie wydawać na paliwo więcej, niż wynika to z norm spalania. Korzystając z monitoring GPS, można zrobić naprawdę wiele dla zwiększenia wydajności swojej firmy oraz ograniczenia kosztów jej działalności. Ukryte w samochodach nadajniki GPS mają własne, niezależne zasilanie, którego nie można odłączyć od akumulatora.

Informowanie o wypadku

To funkcjonalność, która w wielu przypadkach może ratować życie i zdrowie pracowników. Jeśli dojdzie do wypadku z udziałem pojazdu, w którym zainstalowany jest lokalizator, system automatycznie wyśle powiadomienie o tym. Co więcej, istnieje możliwość takiej konfiguracji usługi, aby w razie alarmu o wypadku, informowane o nim były wszystkie służby ratunkowe. Zdecydowanie skraca to czas potrzebny na dotarcie na miejsce i udzielenie niezbędnej pomocy.

Dedykowana aplikacja mobilna

Zarządzanie flotą pojazdów przy wykorzystaniu lokalizacji GPS jest jeszcze łatwiejsze, kiedy będziemy posługiwać się aplikacją mobilną. Pozwala ona zwiększyć wydajność pracowników i ułatwia pracę kierowców. Otrzymuj powiadomienia w czasie natychmiastowym, zawsze trzymając rękę na pulsie, śledząc historię tras i wiedząc co się dzieje w twojej firmie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!