Duopol Androida i iOS zostanie przełamany? Elon Musk się odgraża

Znany z kosmicznego przemysłu, elektrycznej Tesli i Twittera Elon Musk nie wyklucza zaangażowania w kolejny biznes. A może bardziej grozi, że mocno zamiesza na smartfonowym rynku. Zapowiedział właśnie, że jeśli należący do niego Twitter straci miejsce w sklepach AppStore i Google Play, stworzy własny, alternatywny telefon... 

  • Michał Górecki
  • /
  • 28 listopada 2022

Twitter może dostać bana?

O tym, jak Twitter zmienia swoje oblicze pod wpływem stojącego za jego sterami Elona Muska napisano już dziesiątki poważnych artykułów w technologicznych mediach. Tym razem jednak coraz częściej mówi się, jeśli zmiany nadal będą szły w nieoczekiwanym kierunku „ćwierkająca” aplikacja może zniknąć z najpopularniejszych sklepów ze stemplem jakości Apple i Google. 

Siła plotki w e-biznesie

I choć nikt oficjalnie nie zagroził takim rozwiązaniem, wielu specjalistów sugeruje, że jak tak dalej pójdzie Twitter może zwyczajnie „wylecieć” z AppStore i Play. I choć to naprawdę luźne prognozy, Elon Musk uderzył z grubego kalibru – zapowiedział konkurencję dla najpopularniejszych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" >I certainly hope it does not come to that, but, yes, if there is no other choice, I will make an alternative phone</p>&mdash; Elon Musk (@elonmusk) <a href="https://twitter.com/elonmusk/status/1596268804413476864?ref_src=twsrc%5Etfw">November 25, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Musk o alternatywnym telefonie

Burza w szklance wody rozpoczęła się od wpisu popularnej za oceanem blogerki i podcasterki Liz Wheeler, która tylko zasugerowała, że w razie usunięcia aplikacji Muska z popularnych sklepów, miliarder powinien pomyśleć o swoim własnym, niezależnym telefonie.

Co ciekawe, pomysł Wheeler spodobał się samemu Muskowi, który odpowiedział na wpis podcasteki. Choć sam ma nadzieję, że Twittera nikt nie wyrzuci, to jeśli tak się stanie, nie będzie miał wyboru i… stworzy własnego, alternatywnego smartfona. Jak rozumiemy, z własnym niezależnym systemem operacyjnym 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!