Gdzie najlepiej oglądać filmy i seriale na VOD?

Rynek usług wideo na żądanie (VOD) rośnie w Polsce jak na drożdżach. To świetna wiadomość, bo oznacza, że coraz więcej osób inwestuje w legalne źródła, dzięki czemu powstaje więcej nowych, ciekawych produkcji. Jakie platformy wiodą prym i jak można z nich korzystać?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 października 2021

Dlaczego VOD jest tak popularne?

Kluczową rolę odgrywa gigantyczna baza treści dostępna w języku polskim, bez względu na to, czy są to napisy, polski dubbing czy lektor. Niemal każdy program, który oferują ogólnoświatowi giganci tego sektora gospodarki, jest dostępny także i u nas.

Dużą rolę odgrywa też uniwersalność. Z VOD można korzystać niemal wszędzie. Jest to rozwiązanie, które pełnymi garściami czerpie z ekosystemu przyjaznych aplikacji, jakie można zainstalować niemal wszędzie: od smart TV, przez przystawkę, komputer PC po urządzenia mobilne: smartfony i tablety.

Warto pamiętać też o tym, że mimo rosnącej liczby aplikacji, wciąż można korzystać z tych usług za pośrednictwem oficjalnych stron, czyli tak zwanych klientów webowych. Wystarczy więc przeglądarka i niezłej jakości połączenie z siecią, by oglądać ulubiony film lub serial.

Netflix

Bez wątpienia to właśnie ten serwis zyskał sobie bardzo dużą rozpoznawalność. Pomogło też to, że wchodził do Polski jako jeden z pierwszych usługodawców tego typu. To ogromna baza filmów i seriali, w tym także autorskich produkcji. Nie zawsze są one najwyższych lotów, jednak po pewnym czasie poszukiwań, niemal każdy zdoła znaleźć coś dla siebie. Warto na przykład docenić świetną bazę seriali dokumentalnych.

HBO GO

Genialna, często wrzucająca nowe propozycje, platforma wchodząca w skład Grupy HBO, która ma na swoim koncie wiele wybitnych seriali. Można tu wskazać na przykład na świetny Czarnobyl. Od niedawna HBO GO inwestuje też sporo w segment kreskówek dla dorosłych, oferując na przykład nowy sezon Ricka i Morty’ego.

Jak rozbudować sieć komputerową?Jak rozbudować sieć komputerową?Mikołaj Frączak

Amazon Prime Video

Jeff Bezos rozumie, że jednym z obszarów, gdzie można zarobić bardzo dużo, jest ekosystem usług VOD. Prime Video oferuje zarówno autorskie dzieła Studia Amazon, jak i wiele starych, sentymentalnych filmów z pierwszych lat XX wieku. Baza treści jest systematycznie poszerzana. Warto pamiętać też o tym, że studio od Amazona już teraz ma na koncie wiele świetnych produkcji: The Boys, Man of the High Castle to zaledwie dwa świetne seriale, które trzeba zobaczyć.

Player

Polski usługodawca nie ma się czego wstydzić i pod wieloma względami nie ustępuje pola zagranicznej konkurencji. Player stale rozwija bazę treści. Można wykupić też kilka różnych pakietów usług. Niektóre dają nam dostęp do pakietów sportowych, a inne do produkcji z bazy Canal Plus. To w tej usłudze często debiutują też autorskie seriale grupy TVN. 

Chili

Ciekawy, choć nieco niszowy z punktu widzenia odbiorców serwis. Warto docenić stale rozwijaną bazę treści oraz liczne promocje, dzięki którym wybrane filmy można kupić o wiele taniej. Serwis wprowadza też tak zwane paczki oraz eventy sezonowe. To kolejna wartość dodana tego usługodawcy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!