Huawei MatePad Paper już wkrótce na rynku. To tablet z technologią E Ink

Huawei prezentuje swój pierwszy tablet z technologią E Ink – MatePad Paper. W Polsce będzie można go kupić już w lipcu.

  • Michał Górecki
  • /
  • 21 czerwca 2022

Huawei Consumer Business Group ogłosił dziś wprowadzenie do sprzedaży w Polsce MatePad Paper – tabletu z ekranem E Ink. Dzięki zastosowaniu tej technologii urządzenie zapewni niespotykany komfort w trakcie pracy czy relaksu, przypominający przyjemność korzystania z papieru. Urządzenie zadebiutuje już 4 lipca w cenie 2299 zł, a od 14 czerwca rozpocznie się jego przedsprzedaż w zestawie ze słuchawkami FreeBuds 4 oraz 4-miesięczną, bezpłatną subskrypcją Legimi.

Pierwszy tablet Huawei z technologią E Ink

MatePad Paper jest pierwszym urządzeniem, w którym zastosowano ekran E Ink posiadający certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display. Umożliwia użytkownikom komfortowe czytanie i pisanie, zapewniając wrażenie korzystania jak z prawdziwego papieru. Innowacyjna konstrukcja grzbietu sprawia, że urządzenie wygląda jak książka i doskonale leży w dłoni.

Tablet posiada zintegrowaną konstrukcję unibody z okładką wykonaną ze skóry wegańskiej. Jej delikatna faktura dodaje urządzeniu wyrafinowanego charakteru, gwarantując jednocześnie gładki, jedwabisty chwyt. Zaprojektowany z myślą o mobilności, Huawei MatePad Paper wyróżnia się smukłą obudową i niewielką wagą (ok. 360 g), co sprawia, że czytanie jest na wyciągnięcie ręki.

Huawei MatePad Paper jest wyposażony w 10,3-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display, zapewniający przyjazne czytanie dla oczu. Wyświetlacz E Ink przeszedł aż dziesięć profesjonalnych testów przeprowadzonych przez TÜV Rheinland, dzięki czemu jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display. Ponadto, w tablecie zastosowano tryb Smart Refresh, który sam dostosowuje częstotliwość odświeżania ekranu do oglądanej treści, zapewniając użytkownikom maksimum komfortu.

Unikalna kombinacja ekranu i pióra, zapewniająca wyjątkową pracę biurowąHuawei MatePad Paper jest wyposażony w pióro Huawei M-Pencil (2. generacji), które obsługuje 4096 poziomów nacisku dla płynnego pisania, przy bardzo niskim, zaledwie 26 ms opóźnieniu. Wrażenie, jakby pisało się na papierze jest zapewnione nie tylko dzięki M-Pencil, ale także charakterystycznemu szelestowi podczas pisania.

MatePad Paper odziedziczył wszystkie kluczowe rozwiązania znane z serii MatePad, takie jak podwójne dotknięcie, aby przełączyć narzędzia, automatyczne parowanie Bluetooth i ładowanie magnetyczne, a dodatkowo został wyposażony w szereg nowych funkcji, takich jak Adnotacja i Notatka na podzielonym ekranie. Podsumowując, Huawei MatePad Paper sprawdzi się jako wszechstronne narzędzie do robienia notatek, w każdy możliwy sposób, zaczynając od pisania na klawiaturze, poprzez pismo odręcznie za pomocą M-Pencil (2. generacji), aż po nagrywanie.

Atak phishingowy na klientów Santandera. Nie daj się nabrać na fałszywe nagrodyAtak phishingowy na klientów Santandera. Nie daj się nabrać na fałszywe nagrodyMikołaj Frączak

Super Paper w inteligentnym biurze

Jako członek rodziny Smart Office, Huawei MatePad Paper pozwala na bezproblemowe połączenie z innymi urządzeniami Huawei, tworząc Super Device. Gdy użytkownik nadweręży wzrok, czytając na komputerze lub smartfonie, może bezproblemowo przenieść treść na Huawei MatePad Paper, aby cieszyć się wrażeniami przypominającymi czytanie papierowej gazety.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Użytkownicy mogą również używać Huawei MatePad Paper jako wirtualnego rozszerzenia obszaru roboczego, umożliwiając bezpośrednie przeciąganie i upuszczanie plików pomiędzy dwoma urządzeniami, bez konieczności korzystania z poczty elektronicznej lub aplikacji innych firm. Nowy członek rodziny doskonale uzupełnia i płynnie współpracuje z pozostałymi urządzeniami, pozwalając na osiągnięcie najwyższej wydajności, ale i wygody w pracy.

Doskonała wydajność

Jako wschodząca gwiazda innowacyjnych technologii, Huawei MatePad Paper zapewnia doskonałą wydajność. Procesor umożliwia płynne czytanie i pisanie, podczas gdy mocna bateria zapewnia pracę urządzenia, w tym przeglądanie stron internetowych, aż 6 dni bez ładowania, natomiast w trybie czuwania — przez blisko miesiąc.

MatePad Paper obsługuje również szybkie odblokowywanie odciskiem palca, chroniąc bezpieczeństwo danych i prywatność użytkowników. Tablet zapewnia również stabilny sygnał sieci i niski poziom zakłóceń. Dodatkowo, urządzenie wyposażono w dwa głośniki o wysokiej rozpiętości, które pomimo smukłej obudowy zapewniają użytkownikom dźwięk najwyższej jakości.

MatePad Paper zadebiutuje w Polsce 4 lipca w cenie 2299 zł, natomiast już od 14 czerwca będzie dostępny w przedsprzedaży.

Źródło: Informacja prasowa Huawei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!