Huawei rzuca wyzwanie Tesli. Oto Aito M5, pierwszy samochód od chińskiego producenta telefonów

Huawei Aito M5 już wkrótce w sprzedaży. Naszpikowany elektroniką, hybrydowy, inteligentny samochód ma być wyzwaniem dla innych tego typu rozwiązań na rynku. Czy pokona model Y od Tesli?

  • Michał Górecki
  • /
  • 28 grudnia 2021

Samochód od Huawei ma być lepszy niż Tesla

Huawei Aito M5 właśnie oficjalnie został zapowiedziany i zadebiutuje na rynku. To pierwszy samochód z inteligentnym kokpitem Huawei HarmonyOS. Chiński producent zaprasza na rozpoczęcie ery inteligentnych podróży autem.Pierwszym samochodem z systemem operacyjnym Huawei HarmonyOS będzie Aito M5, auto zasilane zarówno energią elektryczną, jak i paliwem. Dostawy hybryd od Huawei mają się rozpocząć około 20 lutego po Księżycowym Nowym Roku. Jak zapewniają twórcy, Aito M5 oferuje szczytową moc i zasięg jazdy, które są lepsze niż w modelu Tesla Y.

Aito – inteligentne wrażenia z podróży

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Podążając na fali inteligentnych samochodów i korzystając z wiedzy Huawei w zakresie ICT, marka Aito jest w pełni zaangażowana w budowanie ekosystemu inteligentnych samochodów skoncentrowanego na ludziach. M5, pierwszy luksusowy, elektryczny SUV Aito, ustanowił poprzeczkę w branży, zapewniając konsumentom inteligentne wrażenia z podróży w niemal wszystkich aspektach ich życia, w tym na zakupach, podróżach i pracy.

Dużo miejsca w środku, pływający ekran

Dzięki rozstawowi osi 2880 mm Aito M5 jest wystarczająco kompaktowy, aby wjeżdżać i wyjeżdżać z zatłoczonych miast, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość miejsca wewnątrz pojazdu. Jego opływowa konstrukcja łączy zalety supersamochodów i SUV-ów, dzięki czemu jest zarówno elastyczna, jak i stabilna. Dzięki minimalistycznemu i eleganckiemu wnętrzu, zakrzywionej desce rozdzielczej LCD o przekątnej 10,4 cala, 15,6-calowemu, półpływającemu centralnemu ekranowi sterowania i panoramicznemu ekranowi Skyscreen o powierzchni 2 m² zapewnia on niespotykane dotąd otwarte i komfortowe wrażenia z jazdy.

Jak będą działać autonomiczne samochody w technologii 5G?Jak będą działać autonomiczne samochody w technologii 5G?Michał Górecki

Bateria ma starczyć na bardzo długo

M5 wykorzystuje nowy i ulepszony system elektryczny all-in-one HUAWEI DriveONE, aby zapewnić dłuższą żywotność baterii, inteligentniejsze wrażenia i wyższą wydajność. W oparciu o dane laboratoryjne, po pełnym naładowaniu i zatankowaniu może przejechać nawet 1242 km w cyklu CLTC, czyli prawie tak daleko, jak z Pekinu do Szanghaju, więc nie trzeba się już martwić o tankowanie.Jego inteligentne połączenie czterech napędów asynchronicznego silnika SEP165 AC i silnika synchronicznego z magnesami trwałymi HW150 zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy, zapewniając błyskawiczne i niezwykle potężne osiągi rodem z supersamochodu. Wykonane w całości ze stopu aluminium podwozie i wielowahaczowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami pozwalają mu zachować dobrą stabilność i komfort nawet przy ekstremalnym prowadzeniu.

Kokpit HarmonyS

Aito M5 jest również wyposażony w pierwszy w historii inteligentny kokpit HarmonyOS i integruje nowy pasek skrótów Smart Dock do wyświetlania kart popularnych usług, takich jak nawigacja, muzyka i stanu pojazdu, do których można szybko uzyskać dostęp za jednym dotknięciem. Rozmiar i kolejność kart są regulowane, co pozwala użytkownikom dostosować własne pulpity. Ponadto szybkie i dokładne interakcje głosowe AI oraz oparte na scenariuszach sugestie Celia jeszcze bardziej poprawiają wrażenia z jazdy.

Jak informują twórcy, HarmonyOS Smart Cockpit zmienia samochód z pojazdu w „super urządzenie”, które łączy ludzi z inteligentnymi urządzeniami, takimi jak telefony komórkowe, inteligentne urządzenia domowe i inteligentne zegarki. Nawigację, muzykę i połączenia MeeTime można bezproblemowo przenosić, aby stworzyć połączony świat skupiony na ludziach, pojazdach i domach. Na przykład, wracając z pracy, użytkownicy mogą włączyć klimatyzację i oświetlenie w domu, dzięki czemu w ich domu będzie przytulnie, gdy przekroczą próg – czytamy w informacji prasowej.Cena auta? Około 40 tysięcy dolarów.

Źródło: Huawei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!