Interbrand: 5 najcenniejszych brandów 2022 to marki technologiczne

Ranking Interbrand to jedno z najpopularniejszych na świecie zestawień najcenniejszych marek w globalnej gospodarce. Obecność w czołówce brandów technologicznych to nic nowego. Tym razem jednak pierwsza piątka to wyłącznie spółki technologiczne oraz związane z sektorem IT.

  • Michał Górecki
  • /
  • 3 listopada 2022

Najcenniejsza marka świata

Według Interbrand najcenniejszą marką świata jest Apple. W rankingu Best Global Brands 2022 obliczono jej wartość na 282,215 mld dolarów, co oznacza wzrost o 18 procent w skali roku. Wiceliderem zestawienia jest Microsoft. Spółka z okienkami szacowana jest na 278,288 mld USD i rosła… szybciej niż lider, aż o prawie 1/3 (+32 proc.). Podium zamyka Amazon, który depcze po piętach brandu Billa Gates’a z wyceną 274,819 mld dolarów. O trzecim miejscu zdecydowała jednak mniejsza dynamika zyskiwania na wartości „jedynie” o 10%. 

TOP 5 najlepszych marek na świecie

W towarzystwie Apple, Microsoftu i Amazona, w pierwszej piątce pojawiły się wyłącznie brandy technologiczne. Czwartą pozycję zajął w 2022 roku Google z wyceną 255,751 mld USD i wzrostem rocznym na poziomie 28%. To pokazuje, że na miejscach 2-4 naprawdę jest ciasno i jakiekolwiek przetasowanie  w 2023 roku nas nie zdziwi. 

Piąte miejsce zajęła jedyna w TOP5 marka spoza Stanów Zjednoczonych. Mowa o południowokoreańskim Samsungu wycenianym na 87,689 mld dolarów. Również ta firma może pochwalić się imponującym wzrostem o 17 procent. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Cenne marki nie tylko z USA

Na dalszych miejscach w pierwszej dziesiątce znalazły się firmy spoza obszaru technologii. Są to kolejno: Toyota, Coca-Cola, Mercedes-Benz, Disney oraz Nike.

Zestawienie 100 najlepszych światowych marek można prześledzić wchodząc na stronę internetową autorów raportu – Interbrand

ZDJĘCIE: zrzut ekranu fragmentu strony https://interbrand.com/best-global-brands/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!