iPhone 13 - czy warto?

iPhone 13 wszedł do sprzedaży w trzecim kwartale 2021 roku. Pomimo pojawienia się na rynku nowszego modelu, często możemy spotkać się z opiniami, że warto zainwestować właśnie w trzynastą generację. Sprawdzamy, czy warto kupić iPhone 13.

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 25 listopada 2022

iPhone 13 a poprzednia generacja

Trzynastka to wiele nowych funkcji, których zabrakło w poprzednim modelu. Zyskujemy nowy, lepszy procesor - Apple A15 Bionic, który zapewnia o lepszą wydajność, niż zainstalowany w dwunastej generacji A14 Bionic. Chociaż w obu modelach mamy do czynienia z obiektywami o tej samej rozdzielczości (12 megapikseli), te w iPhone 13 są znacznie jaśniejsze i pozwalają na zrobienie dobrej jakości zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Zwiększona została również pojemność baterii, dzięki czemu możemy cieszyć się dłuższym czasem użytkowania — przy standardowym korzystaniu z funkcji telefonu, naładowana rano bateria powinna wystarczyć nam do następnego dnia. Jeśli jesteśmy posiadaczami IPhone 12, nie ma konieczności zmieniania go na nowszy model. Rozważając jednak zakup jednego z tych dwóch smartfonów, warto zdecydować się na iPhone 13 - chociażby ze względu na dłuższe wsparcie systemu. Znajdziesz go na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_apple-iphone-13.

Dla kogo iPhone 13?

Trzynasta generacja iPhone to dość uniwersalny model o szerokim zastosowaniu. Będzie niezawodny, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i poszukujemy smartfonu, który dotrzyma nam tempa. Według producenta bateria powinna wytrzymać do 19 godzin przy standardowym użytkowaniu. Potwierdzają to opinie użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup trzynastki zachęceni tymi deklaracjami.

iPhone 13 to również dobry wybór dla wszystkich miłośników gier mobilnych - mocny procesor pozwala na cieszenie się płynną rozgrywką bez przegrzewania. Długie wsparcie systemu, z jakiego słynie producent, zagwarantuje nam cieszenie się nowymi tytułami przez długi czas.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Warto wspomnieć również o funkcji, która dała iPhone 13 znaczną przewagę nad poprzednikiem — to smartfon dla wszystkich, którzy oczekują dobrej jakości zdjęć i filmów niezależnie od warunków. Oprócz wcześniej wspomnianych, jasnych obiektywów, możemy korzystać z inteligentnych trybów pozwalających na ulepszenie zdjęcia. Chociaż autofocus potrafi zawieść, są to sytuacje na tyle sporadyczne, że nie wpływają na komfort użytkowania.

iPhone 13 — czy warto?

Mimo, iż iPhone 13 wszedł do sprzedaży rok temu, jego zakup wciąż jest opłacalny. To solidny smartfon o mocnych parametrach, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników — niezależnie od tego, w jakim celu będzie używany. Doskonale poradzi sobie z grami i aplikacjami, umożliwi zrobienie dobrych zdjęć w każdych warunkach i pozwoli cieszyć się wyjątkowo długim czasem użytkowania.

W związku z premierą nowego modelu wiele osób zastanawia się nad opłacalnością zakupu iPhone 13. Należy pamiętać, że trzynasta generacja to wciąż korzystny zakup — chociaż nie zapewni nam najnowszych funkcji, wciąż możemy mówić o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. I o ile iPhone 13 wygrywa pojedynek ze swoim poprzednikiem, o tyle w przypadku trzynastej i czternastej generacji ta różnica się zaciera — śmiało możemy zdecydować się na model z poprzedniego roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!