iPhone 14: rusza satelitarne powiadamianie SOS. Wkrótce także w Europie

Awaryjne połączenia SOS za pośrednictwem satelity to jedna z nowości, który zrobiła potężne wrażenie podczas premiery iPhone’a 14. Teraz usługa wystartowała w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. W wybranych krajach europejskich ma być dostępna w grudniu br.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 16 listopada 2022

Satelitarne SOS w iPhone 14

Satelitarne SOS w iPhone 14 jest już dostępne na terenie Ameryki Północnej – konkretnie USA oraz Kanady. Gigant Cupertino już zapowiada, ze usługa będzie dostępna także na terenie Europy. Od grudnia w sytuacji awaryjnej będą mogli z niej korzystać konsumenci we Francji, w Niemczech, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Niestety w tym wstępnym kalendarzu nigdzie nie widać Polski. Przynajmniej na razie. 

Przełomowa usługa bezpieczeństwa?

Apple sam nazywa swoją usługę „przełomową”. Faktycznie, do tej pory żaden producent telefonów komórkowych nie oferował podobnego rozwiązania. Nowa technologia umożliwia wysyłanie wiadomości adresowanej do służb ratunkowych w sytuacji, w której znajdują się poza zasięgiem sieci telefonii komórkowej lub WiFi. „Dzięki funkcji Emergency SOS przez satelitę, iPhone 14 stanowi niezastąpione narzędzie, które może zapewnić użytkownikom potrzebną pomoc, gdy znajdą się poza zasięgiem sieci” — powiedział starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu Greg Joswiak.

Dodatkową funkcją jest także powiadomienie bliskich o swoim miejscu pobytu w czasie podróży poza tradycyjną siecią komórkową. Będzie to możliwe przez aplikację Find My, która będzie przesyłała dane geolokalizacyjne za pośrednictwem satelitów krążących po orbicie okołoziemskiej. 

 

Satelitarne SOS w każdym smartfonie z linii iPhone 14

Apple zapewnia, że innowacyjna usługa jest dostępna w każdym modelu smartfonów z linii iPhone 14. Urządzenia posiadają specjalnie zaprojektowane komponenty oraz „głęboko zintegrowane oprogramowanie”.

Dodajmy, że ogłoszenie funkcji satelitarnego SOS w najnowszych iPhone’ach było jedną z kilku ciekawych nowości zaprezentowanych podczas premiery smartfonów. Zgodnie z deklaracjami usługa ruszyła jeszcze w 2022 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!