iPhone także w Plusie. To kolejny etap po wsparciu technicznym dla 5G

Do niedawna użytkownicy sieci Plus aby skorzystać z możliwości posiadania telefonu iPhone musieli się po niego fatygować do innych operatorów lub kupić na rynku. Wkrótce to się zmieni.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 kwietnia 2022

iPhone także w Plusie

Apple oraz sieć Plus rozpoczynają współpracę. Smartfony iPhone wejdą do sprzedaży w Plusie na początku maja. Już teraz smartfony Apple działające w sieci Plus otrzymały certyfikację i wsparcie techniczne dla takich funkcji jak m.in. 5G czy eSIM.

iPhone w sprzedaży w sieci Plus

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Smartfony iPhone, słuchawki Air Pods oraz akcesoria Apple będą dostępne w sprzedaży w pierwszych dniach maja br. w salonach oraz sklepie internetowym Plusa. Klienci otrzymają całkowicie innowacyjną i wyjątkową formułę, w jakiej będą mogli zakupić swojego iPhone — szczegóły wkrótce. Osoby zainteresowane zakupem iPhone w Plusie mogą zapisać się na listę chętnych na stronie plus.pl/iphone.

Wsparcie techniczne

Już teraz smartfony iPhone używane przez klientów w sieci Plus uzyskały wsparcie techniczne Apple. Lista certyfikowanych na ten moment funkcji wygląda następująco: 5G, eSIM, FaceTime over Cellular, LTE, Personal Hotspot.Sieć 5G Plusa obsługują już wszystkie modele iPhone z serii 12 i 13 oraz iPhone SE (3-ciej generacji). Dodatkowo, we wszystkich modelach uproszczona została konfiguracja ustawień MMS oraz Hotspot’u osobistego.

Dla poprawnego działania 5G oraz innych certyfikowanych usług w sieci Plus należy zaaktualizować system iOS do wersji 15.4 oraz ustawienia operatorskie.

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy od Polaków. Uwaga na przesyłki pobranioweNowa metoda wyłudzania pieniędzy od Polaków. Uwaga na przesyłki pobranioweMichał Górecki

Jak włączyć 5G Plusa na iPhone?

- Informujemy, że wraz z aktualizacją systemu iOS do wersji 15.4, smartfony iPhone w sieci Plus uzyskały dostęp do technologii 5G – czytamy w komunikacie sieci Plus. Operator sieci Plus poinformował, że 5G Plusa jest już dostępne dla wszystkich modeli iPhone z serii 13, iPhone z serii 12 i iPhone SE (3-ciej generacji). Wynika z to z najnowszej aktualizacji iOS do wersji 15.4. Niedawno sieć Plus miała pewne problemy związane z niemożliwością korzystania z technologii 5G w telefonach.

Jak włączyć 5g w sieci Plus?

W celu włączenia 5G na iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone SE (3-ciej generacji), iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max należy zaktualizować do najnowszej wersji system iOS oraz ustawienia operatorskie.W tym celu:- należy wejść w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia i zaktualizować system iOS do najnowszej wersji, — następnie należy wejść w Ustawienia > Ogólne > To urządzenie i postępować zgodnie z wyświetlaną na ekranie instrukcją aktualizacji ustawień operatorskich.

UOKiK zajmował się reklamami polskich operatorów

Materiały marketingowe muszą rzetelnie informować o właściwościach produktu czy zasadach skorzystania z usługi. Nie zawsze przedsiębiorcy o tym pamiętają. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przygląda się reklamom ofert 5G w sieciach komórkowych oraz informacjom związanym z wprowadzaniem tej technologii do oferty.Ze skarg konsumentów wynika, że nie mogą oni skorzystać z tej technologii, mimo zapewnień ze strony przedsiębiorców.

UOKiK dostawał sygnały od klientów

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają sygnały konsumentów dotyczące ofert dostępu do internetu w technologii 5G. Ten skrót oznacza piątą generację sieci komórkowej, dzięki której zwiększy się prędkość internetu i pobierania danych. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowania wyjaśniające wobec Polkomtel, operatora sieci Plus, oraz P4, operatora sieci Play. Sprawdzi w nich informacje udzielane w ramach prowadzonych kampanii marketingowych w związku z wprowadzeniem technologii 5G.

Źródło: UOKiK, Plus

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!