Jak skutecznie sprzedawać przez telefon

Sprzedaż online to obecnie pełnoprawna odnoga handlu, która co rok generuje wiele miliardów złotych. Ogromnym atutem e-handlu jest to, że możemy handlować z niemal każdego miejsca na świecie. Na dobrą sprawę, wystarcza zwykły smartfon. O czym warto pamiętać, by skutecznie sprzedawać przez sieć?

  • Michał Górecki
  • /
  • 10 maja 2021

Jaki smartfon umożliwia sprzedaż online?

Można do tego problemu podejść na dwa sposoby. Z jednej strony wystarczy bowiem tradycyjny, prosty smartfon, który będzie podłączone do sieci. Warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy takie urządzenie zapewni odpowiedni komfort i jakość pracy.

Jeśli smartfon nie dysponuje odpowiednio dobrym aparatem, a to właśnie w ten sposób generujemy zdjęcia, które stanowią integralną część oferty, jaką umieszczamy na firmowej stronie lub na przykład na portalach aukcyjnych, to zmniejszamy swoje szanse na końcowy sukces.

Co do zasady, w sieci w dużej mierze kupuje się oczami. To jedna z najstarszych zasad, która z powodzeniem buduje handel online od ponad dwóch dekad. Jeśli jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne, dobrze prezentujące jakiś produkty, zdjęcia, to szanse na sukces sprzedażowy rosną.

Warto zastanowić się nad tym, czy smartfon ma odpowiednią specyfikację techniczną, by współpracowały z nim wybrane aplikacje. Duże serwisy pośredniczące w transakcjach online mają swoje aplikacje, dzięki którym cały proces sprzedaży — ale i zakupów — jest znacznie ułatwiony. Dobrze byłoby więc dysponować sprzętem, który poradzi sobie z takim oprogramowaniem.

Dobry opis produktu to opis wolny od błędów ortograficznych

Częstym błędem, z jakim można spotkać się w sieci, są rażące błędy ortograficzne. Oczywiście nie każdy musi operować w pełni poprawną polszczyzną, jednak wypadałoby zrobić co tylko możliwe, by uniknąć błędów, które bardzo mocno rzucałyby się w oczy.

Urządzenie powinno mieć więc wbudowany słownik języka polskiego, a także podkreślać lub wręcz samodzielnie podmieniać wyrazy błędnie zapisane. Nawet jeśli wygenerowanie takiego opisu trwa nieco dłużej, to korzyści marketingowe będą o wiele większe niż stworzone na szybko, niesprawdzone pod kątem spójności językowej, opisy. 

Pamiętajmy jednak o tym, że nie warto ufać autokorekcie w stu procentach. Przyczyna jest prozaiczna. Nawet najdoskonalsze słowniki nie znają wszystkich słów w naszym ojczystym języku. Co więcej, łatwo o błędy i śmieszne chochliki, gdy do tekstu pisanego w języku polskim musimy wpleść kilka wyrazów w innym języku, na przykład nazwę produktu. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Sprzedaż przez telefon to zadanie dla kreatywnych

Pamiętajmy o tym, że e-handel stale ewoluuje. Poza tradycyjnymi portalami aukcyjnymi i sklepami online coraz szybciej dochodzą do głosu aplikacje, które umożliwiają sprzedaż podczas wideo-streamów, czyli transmisji, które w czasie rzeczywistym oglądają internauci.

Możliwości takiego handlu są ogromne. Aby jednak prowadzić wielogodzinne transmisje, pamiętajmy o tym, że nasze urządzenie musi dysponować wydajnym akumulatorem. O naszej firmie raczej nie świadczyłoby zbyt dobrze, gdyby nagle, w połowie transmisji, nasze urządzenie zakomunikowało, że bateria jest bliska rozładowania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!