Jak stworzyć stronę WWW w 15 minut? Sprawdź możliwości kreatora stron WWW

Czy można stworzyć w pełni funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie stronę WWW w kilkanaście minut? Choć wydaje się to mało prawdopodobne, to rzeczywiście jest możliwe. Trzeba tylko skorzystać z odpowiedniego narzędzia. Jeśli chcesz zbudować własną witrynę szybko, łatwo i niewielkim kosztem, sprawdź, jakiego rozwiązania potrzebujesz. Przeczytaj poniższy tekst i działaj!

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 13 października 2022

Tworzenie stron WWW – indywidualne zlecenie vs kreator

Stworzenie strony WWW możesz zlecić profesjonaliście. Musisz być jednak świadomy, że będzie to dość kosztowne, ponieważ indywidualne podejście do zadania jest czasochłonne oraz wymaga sporego nakładu pracy. Oczywiście rezultat na pewno będzie satysfakcjonujący, a layout oraz zastosowane elementy graficzne – unikalne.

Jeśli nie dysponujesz budżetem kilku tysięcy złotych, a przy tym zależy ci bardziej na czasie, a mniej na personalizacji rozwiązań webowych, lepszym rozwiązaniem będzie w twoim przypadku kreator stron WWW. Oczywiście nie dowolny, lecz pełnowartościowy i niezawodny.

Dlaczego wybrać kreator od sprawdzonego dostawcy?

Historia kreatorów stron jest dość długa. Pierwsze tego rodzaju narzędzia powstawały pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia. Od tego czasu przeszły jednak długą drogę. O ile pionierskie kreatory wymagały instalacji na dysku komputera, a ich interfejs ciężko nazwać było przyjaznym dla użytkownika, o tyle obecne są naprawdę świetnymi aplikacjami online pozwalającymi na tworzenie dobrych pod względem technicznym stron WWW.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wybierając kreator, rzadko zwraca się uwagę na ten właśnie aspekt narzędzia. Nic dziwnego – użytkownikowi, który nie jest informatykiem dość trudno ocenić, jakiej jakości są witryny powstające przy pomocy kreatora. I to jest właśnie pierwszy istotny argument przemawiający za wyborem narzędzia oferowanego przez znanych na rynku dostawców usług internetowych. Takie kreatory są nie tylko tworzone przez profesjonalistów, ale także stale przez nich udoskonalane. Dlatego zawsze nadążają za zmianami technologicznymi.

Dobre narzędzie, czyli jakie?

Wybierając kreator, warto wiedzieć, czego szukać. Jakie parametry są istotne i co oferują dzisiejsze wysokiej klasy narzędzia? Dobre kreatory opierają się na szablonach, które w prosty i szybki sposób dopasujesz do własnych potrzeb. Oznacza to nie tylko szeroki wybór palety barw i wzorców szablonów, ale również:

  • dostęp do bazy darmowych zdjęć;
  • łatwe umieszczanie gotowych elementów na powstającej stronie (galeria zdjęć i wideo, formularze, sekcje kontaktowe, newslettery, blogi, cenniki itp.);
  • możliwość połączenia z social mediami;
  • responsywność, czyli prawidłowe wyświetlanie strony na ekranach różnych urządzeń (laptopów, PC, smartfonów czy tabletów);
  • możliwość uruchomienia prostego sklepu internetowego z poziomu własnej WWW.

Ważną cechą współczesnych kreatorów stron jest tzw. modułowość. Co to oznacza? W przypadku narzędzi modułowych układ strony tworzy się, składając je z gotowych elementów pobieranych z obszernej bazy danych metodą „przeciągnij i upuść”. W ten sposób można szybko i sprawnie dokładać nowe elementy, przestawiać je w obszarze roboczym, a także usuwać.

Szybkie tworzenie stron WWW z kreatorem

Poza wysoką jakością stron powstających za pomocą dobrych kreatorów, a także przyjaznym interfejsem urządzeń i efektownym wyglądem witryn, istotny jest także czas, który poświęcasz na stworzenie własnej strony. Warto wiedzieć, że z dobrym kreatorem jesteś w stanie postawić ją dosłownie w kilkanaście minut. Jak to możliwe? Wysokiej jakości narzędzia zapewniają automatyzację niektórych czynności. Na przykład, wybierając branżę, w której działasz, kreator podpowie ci szablony najczęściej stosowane i odpowiednie do danego rodzaju działalności. Kiedy zdecydujesz się na jeden z nich, układasz swoją stronę jak z puzzli — wybierasz z bazy danych gotowe elementy, a następnie po prostu upuszczasz je na wybrane miejsce.

Posługując się gotowymi zdjęciami, formularzami czy wideo, wystarczy całość uzupełnić niewielką ilością tekstu, żeby móc zaistnieć w sieci z własną stroną. Rozwijanie jej i pozycjonowanie to oczywiście już zupełnie inna historia…

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!