Jaką przeglądarkę internetową warto wybrać dla urządzenia z Androidem?

Wiele osób wydaje się być zaskoczona tym, że na Androida dostępne są inne aplikacje do surfowania po sieci, aniżeli Google Chrome. Owszem, wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Oto te, którymi na pewno warto się zainteresować.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 26 września 2021

Dlaczego nie warto korzystać z Google Chrome? 

To pytanie, na które trudno udzielić precyzyjnej odpowiedzi. Z jednej strony jest to świetne, bardzo dobrze zoptymalizowane i stale rozwijane narzędzie, jednak z drugiej strony, trudno nie oprzeć się wrażeniu, jakoby Chrome gromadził o nas naprawdę sporo danych. 

Oczywiście część z nich można zablokować, odpowiednio personalizując swoje opcje prywatności, jednak wiele osób po prostu obawia się tego, że Chrome i tak ich “podsłuchuje i podgląda”. Ile w tym prawdy, trudno urzekać. Faktem jest jednak, że całkiem spora grupa użytkowników korzysta z aplikacji innych firm.

Za zmianą nie musi stać też kwestia prywatności. Wystarczy, że w pracy funkcjonujemy w ekosystemie od Microsoftu lub Mozilli i jest to już bardzo ważna przesłanka, która może zaważyć na tym, że zapragniemy korzystać z innego narzędzia na swoim telefonie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować zsynchronizować nasze usługi z Chrome, jednak na dłuższą metę jest to po prostu trudne do osiągnięcia. Zwłaszcza, gdy mówimy o takich danych, jak przechowywanie haseł w różnych serwisach.

Ciekawa przeglądarka na telefon z Androidem? Pomyśl o Operze!

Opera to aplikacja, która rozwijana jest od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych. Przez wiele lat była ona bardzo popularna między innymi w Niemczech oraz w Polsce. Dużą sławę twórcą przyniosła Opera Mobile — jedna z najlepszych przeglądarek na tradycyjne telefony komórkowe, które miały dostęp do internetu.

Fałszywe e-mailami z rozliczeniem za oprogramowanie antywirusoweFałszywe e-mailami z rozliczeniem za oprogramowanie antywirusoweJan Wróblewski

Dziś Opera to przede wszystkim całkiem rozbudowany ekosystem, gdzie nie brakuje wielu świetnych wtyczek tworzonych przez społeczność. Użytkownicy mogą liczyć też na zabezpieczone konto w usłudze, dzięki któremu będziemy mogli synchronizować w tle wiele ważnych dla nas danych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Za Operą przemawia też wbudowany VPN, czyli narzędzie, które nieco zwiększa poziom naszej “anonimowości’ w globalnej sieci danych. Warto jednak podkreślić, że daleko mu do jakości, jaką daje profesjonalne oprogramowanie tego typu. Opera pracuje na silniku Chromium.

Prywatność i parcie pod prąd? Firefox jest dla Ciebie!

Mozilla Firefox to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Fundacja Mozilla wciąż robi świetną robotę i stale i niezmiennie rozwija swój produkt, który bazuje na silniku Gecko. Od pewnego czasu mamy też możliwość utworzenia konta użytkownika, dzięki czemu szybko uda nam się synchronizować dane między Firefoxem na komputerze i jego mobilnym odpowiednikiem.

Lubisz Microsoft? EDGE jest dla Ciebie

Microsoft EDGE to następca poczciwego Internet Explorera. Jest to jednak produkt lepszy od IE w każdym calu. Świetnie zoptymalizowany, płynnie działający, tworzony na Chromium Engine. Jeśli filarem Twojej pracy są usługi od Microsoftu, to po prostu musisz zainstalować na swoim smartfonie tę przeglądarkę. Warto!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!