Jakie są najlepsze marki laptopów dla nauczycieli?

Wprowadzony bon na laptop dla nauczyciela daje pedagogom możliwość zakupu nowego komputera do kwoty 2500 zł. Na rynku różnych modeli komputerów oczywiście nie brakuje. To jednak sprawia, że wybór tego konkretnego nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby się wydawać – paradoksalnie ograniczony budżet stanowi tu pewne ułatwienie. Warto zatem poznać kilka najlepszych marek laptopów dla nauczycieli.

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 19 października 2023

Laptopy marki Acer

Laptopy marki Acer cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Wszystko dzięki temu, że marka oferuje wysokiej jakości komputery w przystępnych cenach. Co więcej, propozycja Acer jest niezwykle różnorodna pod względem procesorów, kart graficznych i innych podzespołów. Dzięki temu każdy nauczyciel może wybrać taki laptop, który najlepiej odpowiada na jego indywidualne potrzeby i oczekiwania. Ciekawą propozycją jest na pewno model laptopa Acer Extensa czy Chromebook Plus.

Laptopy marki Asus

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Inną popularną marką laptopów, na którą uwagę zwrócić powinni nauczyciele, jest Asus. Firma dzieli swoje komputery na kilka serii produktowych. Jeśli chodzi o edukację, Asus proponuje laptopy z serii Vivobook. To idealna propozycja zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów oraz studentów. Co szczególnie wyróżnia tę serię komputerów? Znakomite połączenie wysokiej jakości z niską ceną. Laptop ów bez problemu można sfinansować z bonu dla nauczyciela. Więcej o samym bonie oraz o specyfikacji laptopów przeczytać można na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela.

Laptopy marki HP i Lenovo

Trudno chyba znaleźć osobę, która nie znałaby marki HP. Firma produkuje nie tylko wysokiej jakości laptopy, ale również drukarki i urządzenia wielofunkcyjne. Co ważne, w ofercie znajduje się niejeden komputer w cenie do 2500 zł. Przykładem jest tu choćby laptop HP 255 G9. Komputer idealnie sprawdza się w pracy nauczyciela. Oczywiście koniecznie wspomnieć trzeba jeszcze o produktach marki Lenovo. To propozycja dla wszystkich poszukujących wysokiej jakości laptopa w niskiej cenie. Szczególną uwagę warto zwrócić na model Lenovo IdeaPad Slim.

Czym się kierować, wybierając laptop dla nauczyciela?

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne modele laptopów wielu marek, po które z powodzeniem sięgnąć mogą nauczyciele. Czym jednak kierować się przy wyborze tego konkretnego? Przede wszystkim uwagę zwrócić należy na procesor. Powinien zapewniać wydajną i wielozadaniową pracę. Dobrym wyborem będzie zatem model z 8 rdzeniami i taktowaniem na poziomie 2,5 GHz. Oczywiście laptop musi być nie tylko wydajny, ale i szybki. Za to odpowiada pamięć RAM. Warto postawić na model z przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Równie ważna jest pojemność dyskowa. Jedynym wyborem powinien być dysk SSD, który zapewnia najszybsze ładowanie plików i programów. Wspomnieć trzeba jeszcze o ekranie laptopa. W związku z tym, że przed komputerem nauczyciel spędzać może wiele godzin, ekran ma tu szczególne znaczenie. Najlepiej, aby laptop wyposażony był w ekran o wysokiej rozdzielczości i w matową powłokę likwidującą problem refleksów świetlnych. O czym jeszcze pamiętać, kupując laptop dla nauczyciela? Na pewno o tym, aby było to urządzenie lekkie. Komputer będzie bowiem często przenoszony z klasy do klasy, czy ze szkoły do domu. Poza tym sama konstrukcja laptopa musi cechować się dużą solidnością. Dzięki temu odporny będzie na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!