Jakie zmiany wnosi Samsung Galaxy S24 względem poprzednika?

Każda premiera nowej serii flagowych smartfonów Samsunga stanowi ważny moment w świecie technologicznym. Nie inaczej jest w związku z modelem Galaxy S24, który od swojego poprzednika będzie istotnie różnił się pod niektórymi względami. Czego zatem mogą się spodziewać miłośnicy południowokoreańskiej marki?

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 8 stycznia 2024

Samsung Galaxy S23 i S24 – cena i wygląd

Azjatycka spółka zaskakuje konsumentów już na wstępie, bowiem pomimo panującej wciąż na całym świecie (malejącej, ale jednak) inflacji nowa seria Galaxy ma być… tańsza od poprzedniej. W przypadku podstawowego modelu S24 różnica ta ma osiągać wartość około 600 złotych – wszystko to oczywiście może ulec zmianie w momencie uruchomienia sprzedaży – co stanowi znaczący ukłon w stronę zawartości portfeli miłośników marki. Co więcej, wszystkie smartfony z serii S24 mają być tańsze od analogicznych odpowiedników z serii S23 w dniu ich premiery – dotyczyć to będzie zarówno podstawowej wersji S24 128 GB, jak i najlepiej wyposażonych smartfonów S24 Ultra 1 TB. Niewiele za to się zmienia w ogólnym wyglądzie produktów – podobnie jak flagowiec z poprzedniej generacji, Samsung Galaxy S24 będzie miał zaokrąglone boki i zbliżoną wielkość ekranu (6.2 cala w przypadku Galaxy S24 w zestawieniu z 6.1 cala modelu Galaxy S23).

Jak prezentuje się bateria i optyka w nowym smartfonie Samsunga?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowe smartfony Samsunga powinny nieść ze sobą nieznaczne zwiększenie wydajności pracy na jednym naładowaniu. Pojemność baterii w podstawowym modelu Galaxy S24 ma bowiem wynosić 4000 mAh, gdzie dla porównania Galaxy S23 mógł pochwalić się wartością tego parametru na poziomie 3900 mAh. Według przecieków najnowszy model ma również posiadać możliwość szybkiego ładowania od 0 do 50 procent w przeciągu 30 minut. Z kolei dla miłośników fotografii istotny będzie aspekt rozdzielczości aparatów, a właściwie brak zmian w najnowszym modelu Galaxy. Tak jak miało to miejsce w serii S23, tak i tutaj konsumenci również otrzymują przedni aparat o rozdzielczości 12 MP i tylny o wartości 50 MP tego parametru (200 w przypadku S24 Ultra). Potwierdza to zatem fakt, że dla Samsunga kwestia nieustannej poprawy jakości zdjęć już dawno przestała być priorytetem konstrukcyjnym lub podchodzi do nich w nowy, kreatywny sposób, o czym poniżej.

Galaxy AI – bez sztucznej inteligencji A(n)I rusz

Kluczową zmianą w stosunku do poprzednika będzie zaimplementowana autorska wersja generatywnej sztucznej inteligencji o nazwie Galaxy AI. Odpowiadać ma ona za wspieranie użytkownika w kilku kwestiach:

  • edycja tekstów (np. e-maili),
  • tłumaczenie rozmów głosowych w czasie rzeczywistym (Live Translate),
  • nowy pięciokrotny, bezstratny zoom także w nocy (Nightography Zoom) oraz zaawansowana edycja zdjęć (Generative Edit).

Wydajność i jasność ekranu – porównanie Galaxy S23 i Galaxy S24

Widoczna poprawa powinna być natomiast obserwowana pod względem wydajności samego procesora Samsunga Galaxy S24. We flagowcu z poprzedniej serii wykorzystano układ Snapdragon 8 drugiej generacji, natomiast najnowszy smartfon będzie mógł pochwalić się tym samym procesorem, lecz generacji trzeciej. Ma to być poniekąd związane z koniecznością dostosowania mocy obliczeniowej urządzenia do potrzeb wbudowanego systemu sztucznej inteligencji, co jest w bezpośredni sposób zintegrowane z potrzebą usprawnienia całego interfejsu. Zdecydowanie najbardziej zaskakującą zmianą jest natomiast parametr jasności ekranu – dla Galaxy S23 wartość ta wynosiła 1750 nitów, natomiast najnowszy model wnosi ze swoimi 2600 nitami znaczący powiew świeżości (tj. jasności!). W niektórych aspektach zmiany względem poprzedniej generacji są zatem bardziej, natomiast w innych – mniej zauważalne. Nie ulega jednak wątpliwości, że Samsung nieustannie poszukuje sposobu zaprezentowania swoim wiernym fanom coraz to bardziej jakościowych produktów. Jeśli poszukujesz dokładnej specyfikacji premierowego modelu  południowokoreańskiego producenta oraz możliwości jego zakupu, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.mediaexpert.pl/szukaj-samsung-galaxy-s24. Seria Galaxy nie bez powodu wzbudza tyle emocji – to właśnie te smartfony kształtowały cały rynek urządzeń mobilnych w przeszłości i z pewnością będą dalej na niego wpływać w nadchodzących latach!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!