Kancelaria Premiera szuka ekspertów od Internetu Rzeczy (IoT)

Cyfryzacja KPRM szuka chętnych specjalistów, którzy zasilą szeregi Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy (IoT) – poinformowano na rządowych stronach internetowych. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 września 2022

KPRM kompletuje Grupę Roboczą ds. IoT

Aktualne wyzwania związane z dynamicznie zmieniającą się sytuacją geopolityczną oraz ekonomiczno-społeczną w Polsce, wymagają wzmożonego dialogu z rynkiem, w sprawach związanych z modernizacją państwa i różnych sektorów gospodarki w oparciu o technologie cyfrowe. W związku z tym, wznawiamy prace Grupy Roboczej ds Internetu Rzeczy (GrIoT)” – napisano na stronie internetowej departamentu odpowiedzialnego za cyfryzację w KPRM. 

KPRM przypomina, że podobna grupa została już powołana do życia w 2018 roku. Zwraca jednak uwagę, że grono ekspertów działających w tym obszarze znacznie się powiększyło. Kancelaria chce, by w gronie specjalistów znalazła się możliwie różnorodna reprezentacja tego rozwijającego się rynku.

Eksperci ds. Internetu Rzeczy

Cyfryzacja KPRM zaprasza do współpracy nie tylko przedsiębiorców, ale także samorządowców, przedstawicieli środowiska naukowego, NGOs, administracji publicznej, a także instytucji szeroko rozumianego otoczenia biznesu. 

Pomysłodawcy chcą, by w tym gronie znaleźli się zarówno eksperci pracujący nad rozwiązaniami IoT, jak również użytkownicy tych rozwiązań, który zechcą dzielić się swoim doświadczeniem wdrażania Internetu Rzeczy w firmach lub instytucjach. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Posiedzenia plenarne grupy w pełnym składzie mają być organizowane minimum raz na kwartał. Pierwsze spotkanie zaplanowano na ostatni czwartek listopada (24.11). 

Jak zgłosić się do Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy?

KPRM czeka na zgłoszenia do 14 października 2022 roku. Swoją aplikację można wysłać na adres [email protected].

Szczegółowe wymagania dotyczące samego zgłoszenia zawierającego opis doświadczenia zawodowego znajdują się na stronie internetowej Cyfryzacji KPRM

O przyjęciu do Grupy decyduje kryterium wiedzy i doświadczenia zawodowego kandydata, które są oceniane przez przewodniczącego GrIoT i liderów poszczególnych podgrup” – napisano w komunikacie. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!