Kolej stawia na szkolenia online. Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego z nową platformą

Wystartowała nowa platforma szkoleniowa Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego z aplikacjami na urządzenia mobilne. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zachwala nowe rozwiązania i zachęca m.in. do szkoleń dla audytorów. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 listopada 2022

Szkolenia kolejowe przez internet

Urząd Transportu Kolejowego wyraźnie stawia na szkolenia przez internet i coraz mocniej je rozwija, nie zapomina przy tym również o zajęciach stacjonarnych. Jak podaje prezes Urzędu Transportu Kolejowego Jan Góra, do tej porty Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego (ABK) przeprowadziła aż 59 zajęć, zarówno w formie tradycyjnej, jak i zdalnej. Według statystyk UTK wzięło w nich udział ponad 6 tysięcy osób, pracujących na co dzień w branży kolejowej. 

Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego online

Prezes UTK, dr inż. Ignacy Góra wylicza, że Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego funkcjonuje już od 3 lat i jest rozwijana m.in. dzięki środkom europejskim. „Nowa platforma szkoleniowa to nowa jakość dla wszystkich korzystających z naszych szkoleń. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne i dzięki temu kwalifikacje może podnosić wielu pracowników branży kolejowej. To ważne, ponieważ im więcej wykwalifikowanych pracowników tym bezpieczniejsza kolej” - podkreślił prezes Urzędu Transportu Kolejowego. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Platformy edukacyjne online dla firmPlatformy edukacyjne online dla firmMartyna Kowalska

Nowa platforma szkoleniowa z aplikacjami na smartfony

Prezes urządu przedstawił także nową platformę szkoleniową ABK, która jest powiązana z aplikacją działającą zarówno w systemie iOS, jak również Android. Ignacy Góra podkreśla, że obydwa produkty są w pełni kompatybilne i działają zarówno niezależnie, jak i równocześnie. 

Szkolenia ABK na nowej platformie

UTK informuje, że nowa platforma szkoleniowa zastąpiła już dotychczas używane narzędzie. Jego funkcjonalność była jednak ograniczona. Służyło ono przede wszystkim na zapisywanie się na szkolenia. „Nowe funkcjonalności umożliwiają użytkownikom zapisywanie się na szkolenia stacjonarne, zapisywanie się oraz uczestnictwo w szkoleniach zdalnych oraz odbywanie szkoleń e-learningowych” – wyjaśnia Urząd Transportu Kolejowego. 

Obecnie udostępnione są dwa pierwsze szkolenia oparte na e-learningu: Szkolenie dla audytorów SMS i MMS, a także Przewóz koleją towarów niebezpiecznych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!