LG też prezentuje swoje nowości na CES 2022. LG OLED i inteligentne usługi Smart Lifestyle

Nowe telewizory LG dzięki niedoścignionym funkcjom oraz technologiom gwarantują nieznany dotąd poziom wrażeń i jakości oglądania – czytamy w informacji prasowej.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 stycznia 2022

Telewizory LG — inteligentne usługi Smart Lifestyle

Firma LG Electronics zaprezentowała dziś imponującą linię najbardziej zaawansowanych telewizorów marki – z wyjątkowymi modelami OLED 2022 na czele. Dzięki nowoczesnym technologiom przetwarzania obrazu i udoskonalonemu systemowi webOS, który obejmuje teraz jeszcze więcej inteligentnych funkcji i usług, użytkownicy najnowszych urządzeń LG mogą doświadczyć niespotykanej dotychczas jakości oglądania oraz wygody obsługi.

Telewizory LG OLED 2022

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

LG OLED – ośmiokrotny laureat nagrody CES Innovation Award oraz już od dziewięciu lat lider światowego rynku klasy premium, zmienił oblicze tego segmentu. Stał się telewizorem najchętniej wybieranym przez miliony konsumentów na całym świecie.1 Modele OLED wykorzystują technologię samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają indywidualnie, zapewniając idealną czerń, niewiarygodnie naturalne kolory i nieskończony kontrast. Nie mają podświetlenia tylnego, a w porównaniu z urządzeniami bazującymi na innych technologiach są cieńsze i lżejsze. Umożliwia to opracowywanie unikatowych konstrukcji – ze zginanym czy zwijanym ekranem.

LG OLED C2 77 cali 2022

Nowe modele LG serii G2, wyposażone w zaawansowany ekran OLED, to klasa sama w sobie. OLED evo – kolejny etap w ewolucji technologii OLED – zastosowany w serii G2 i wybranych urządzeniach serii C2, pozwala uzyskać wyższą jasność, wyrazistość i maksymalnie realistyczny odbiór. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się każdym detalem oglądanych obrazów. Opracowana w LG technologia Brightness BoosterTM, którą wspomaga nowy inteligentny procesor α9 piątej generacji2, pozwoliła osiągnąć w odbiornikach z serii G2 jeszcze większą jasność – za sprawą udoskonalonego odprowadzania ciepła i bardziej zaawansowanego algorytmu.3

Chcesz poznać więcej telewizorów od LG? Oto pełna lista zaprezentowanych modeli.

Szybsze i bardziej inteligentne

Procesor α9 piątej generacji to serce większości nowych modeli LG. Za sprawą technologii głębokiego uczenia ma jeszcze lepszą wydajność skalowania i potęguje wrażenie głębi obrazu poprzez precyzyjne rozróżnianie pierwszego planu oraz tła. Ponadto procesor ten rozszerza wachlarz możliwości opracowanej w LG funkcji AI Sound Pro – zapewnia widzom bardziej realistyczne wrażenia audio i umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2 przez wbudowane w telewizor głośniki.

Samsung S21 FE 5G. Kolejny flagowy smartfon oficjalnie zaprezentowanySamsung S21 FE 5G. Kolejny flagowy smartfon oficjalnie zaprezentowanyMikołaj Frączak

Interaktywne doświadczenie

Na ten rok LG proponuje całkiem nową definicję roli telewizora, wprowadzając innowacyjne usługi, które sprzyjają bardziej osobistemu i interaktywnemu doświadczeniu odbiorcy w domowym otoczeniu.

LIVENow

Nagradzana aplikacja LIVENow zapewnia dostęp do koncertów, widowisk, wydarzeń sportowych i innych imprez na żywo. Użytkownicy mogą je oglądać albo brać w nich aktywny udział. Mają dostęp do przestrzeni nowych wirtualnych doznań, wraz z przyjaciółmi i rodziną oraz fanami z całego świata.

1M HomeDance

Z myślą o tych, którzy chcą tańczyć jak ich idole muzyki K-Pop, LG TV prezentuje aplikację 1M HomeDance. Powstała ona we współpracy z 1MILLION Dance Studio – jednym z najpopularniejszych zespołów zajmujących się K-popową choreografią. Dzięki szerokiemu wyborowi lekcji użytkownicy mogą szlifować swe umiejętności oraz sprawdzić formę w trybie Camera Mode, tańcząc razem z profesjonalnymi choreografami 1MILLION. Mogą też zrobić sobie przerwę, wygodnie usiąść i obejrzeć ulubione taneczne klipy.

LG Fitness

Pierwsza platforma prozdrowotna w ofercie firmy to LG Fitness – zachęca do zdrowszego trybu życia w domu. Użytkownicy mogą wybrać idealny plan treningowy w oparciu o rekomendacje systemu albo opracować własny program, wybierając takie opcje, jak: szybki trening HIIT, rozciąganie całego ciała czy medytacja z przewodnikiem. Na pulpicie nawigacyjnym aplikacji widać kolejne etapy aktywności i dokonywanych postępów.

Independa

Wraz z wprowadzeniem usługi Independa telewizory LG potrafią pomagać użytkownikom w zdalnej opiece nad bliskimi i ułatwiają seniorom zachowywać większą samodzielność w codziennym życiu. To pierwsza usługa telemedyczna obsługiwana przez urządzenia LG. Intuicyjny interfejs umożliwia prowadzenie rozmów wideo z opiekunem i prostszy dostęp do menu odpowiednich usług specjalistycznych. Wyskakujące powiadomienia informują, gdy ktoś dzwoni, a osobiste alerty można konfigurować, wprowadzając dodatkowe przypomnienia. Wszystko zostało zintegrowane z systemem webOS, jest zatem na wyciągnięcie ręki. Profesjonalne usługi w serwisie Independa to m.in.: Dentulu (konsultacje stomatologiczne online), Capital Rx (platforma aptek dyskontowych), Coverdell (ubezpieczenia stomatologiczne), WebMD (filmy edukacyjne o tematyce medycznej) oraz Sprio100 (programy fitness dla seniorów). 10

Źródło: Informacja prasowa LG Electronics

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!