MateBook 16 w Polsce. Premiera ultrawydajnego laptopa Huawei

Huawei ogłosił dziś premierę Huawei MateBook 16. To niezwykle wydajny laptop z ciekawym designem.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 10 maja 2022

Potężna wydajność i zaawansowany system chłodzenia

Huawei MateBook 16 jest wyposażony w procesor mobilny AMD Ryzen™ serii 5800H wykonany w technologii 7nm, dla zapewnienia najwyższej wydajności. W połączeniu z szybkim dyskiem SSD, Huawei MateBook 16 ułatwi wszystkie prace biurowe, a także projektowanie czy programowanie. Superszybki dysk SSD NVMe PCIe, zapewnia pięciokrotnie większą prędkość odczytu danych niż dysk SATA SSD. Dwukanałowa pamięć RAM DDR4 umożliwia pracę na dużych plikach lub w wielu aplikacjach jednocześnie.

Mimo, iż Huawei MateBook 16 jest niezwykle lekki, posiada on baterię o pojemności 84Wh, która pozwala na cały dzień pracy – nawet do 12,5 godziny. Do Huawei MateBook 16 dołączony jest także wszechstronny zasilacz 135W, dzięki któremu można szybko naładować nie tylko laptopa, ale także smartfony Huawei obsługujące Huawei SuperChargeTM.Innowacyjny system chłodzenia Huawei Shark Fin został udoskonalony w celu uzyskania jeszcze wyższej wydajności przy niskim poziomie hałasu.

Użytkownicy mogą również elastycznie przełączać się między trybem wydajności, który zwiększa TDP procesora do 54W, aby uzyskać pełną moc laptopa, a trybem równowagi, który zapewnia relatywnie lepszą wydajność baterii.

Innowacyjny wyświetlacz FullView 2,5K

16-calowy ekran FullView obsługuje rozdzielczości 2,5K osiąga maksymalną jasność 300 nitów, co pozwala dostosować obraz do zróżnicowanych warunków oświetlenia. Huawei MateBook 16 posiada ultracienkie ramki, dzięki czemu wyświetlacz zajmuje aż 90% powierzchni przedniego panelu, a proporcje 3:2 pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie ekranu. W MateBook 16 wykorzystano ekran zapewniający dwuwarstwową ochronę oczu, co potwierdza certyfikat TÜV Rheinland. Ponadto, ekran Huawei MateBook 16 pokryty został szkłem ochronnym o twardości 7H, co zapewnia laptopowi odporność na zadrapania i zarysowania, a dodatkowa powłoka zapobiega zabrudzeniu ekranu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Uwaga na wiadomości o nowej poczcie głosowej. To złośliwe oprogramowanieUwaga na wiadomości o nowej poczcie głosowej. To złośliwe oprogramowanieMichał Górecki

Imponujący dźwięk przestrzenny

Zastosowany w Huawei MateBook 16 wysokiej jakości podwójny głośnik z zaawansowanymi opcjami konfiguracji, dostarczy dźwięk o krystalicznej jakości. Dwa dedykowane mikrofony rejestrują głos z odległości do 5 metrów, a technologia redukcji szumów odfiltrowuje niepożądane dźwięki z otoczenia.Źródło: Huawei

Dostępność i cena

Huawei ogłosił dziś premierę Huawei MateBook 16 urządzenia wyposażonego w 16-calowy wyświetlacz FullView Display z rozdzielczością 2.5K oraz wysoką dokładnością odwzorowania kolorów. Huawei MateBook 16 Ryzen 7 to najbardziej wydajny laptop w portfolio marki, dzięki wyposażeniu w procesor AMD Ryzen 7 z serii 5800H i ultrawydajną baterię.

Do 23 maja urządzenie dostępne jest w wyjątkowej promocji na stronie huawei.pl. Huawei MateBook 16 oferowany jest w cenie 5699 zł, a dodatkowo można go kupić w zestawie z monitorem Huawei MateView GT 27” za 1 zł.Aby wziąć udział w sprzedaży premierowej, wystarczy wejść na huawei.pl i skorzystać z oferty promocyjnej. Huawei MateBook 16 w zestawie z monitorem Huawei MateView GT 27” dostępny jest w atrakcyjnej ofercie 20 rat 0 proc., z szybką i darmową dostawą. Użytkownik może bezpłatnie zwrócić produkty w ciągu 15 dni.

Źródło: Huawei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!