Na czym polega usługa outsourcingu IT? To musisz wiedzieć

Każda, nowoczesna firma wykorzystuje systemy informatyczne. Dzięki dostępowi do technologii przedsiębiorstwo może szybko i efektywnie się rozwijać, a także, co najważniejsze, zwiększać swoje przychody w stosunkowo krótkim czasie. Aby jednak procesy te przebiegały bez większego problemu, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym działem IT. Czy jednak zatrudnić profesjonalistów w strukturze własnej firmy, czy rozsądniej powierzyć to zadanie zewnętrznemu przedsiębiorstwu? Zachęcamy do lektury.

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 31 maja 2022

Outsourcing IT — co to jest?

Outsourcing informatyczny to strategia biznesowa, która polega na zatrudnianiu firmy zewnętrznej, w celu zlecenia jej określonych zadań. Główną korzyścią tego rozwiązania, dzięki któremu usługa ta jest dużo bardziej opłacalna niż tworzenie własnego działu IT od podstaw, jest oczywiście oszczędność pieniędzy. Właściciele firm, współpracując z innym przedsiębiorstwem na zasadzie B2B, nie muszą ponosić kosztów pracowniczych, mają jednak stały dostęp do profesjonalnych pracowników IT.

Zadania, które są realizowane w ramach outsourcingu IT zależą w dużej mierze od zapotrzebowań danej firmy. Wszystkie szczegóły ustalane są zwykle podczas pierwszych konsultacji. Można wybrać zatem określony pakiet współpracy lub zdecydować się na rozszerzenie usług. Warto podkreślić, że outsourcing informatyczny od Lizard dzieli się przede wszystkim na kilka usług: profesjonalny helpdesk IT, administrację IT, serwis IT oraz zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Dzięki temu przedsiębiorstwo otrzymuje pełną obsługę informatyczną.

Outsourcing IT — dlaczego warto się zdecydować?

Współpraca z firmą zewnętrzną ma wiele zalet. Oprócz obniżenia kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa można jeszcze wyróżnić poniższe korzyści:

  • uwolnienie zasobów informatycznych — zlecenie zadań związanych z wdrażaniem procesów IT na zewnątrz pozwala firmie na zajęcie się innymi, ważnymi tematami, pozwalającymi na rozwój przedsiębiorstwa,
  • zwiększenie wydajności firmy — efektywniejsze i szybsze pomnażanie zysków,
  • dostęp do najnowszych technologii oraz rozwiązań informatycznych,
  • zwiększenie bezpieczeństwa IT — stały monitoring, pozwalający na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obrębie systemów firmy,
  • brak problemów związanych z rekrutacją własnych pracowników,
  • dostęp do doświadczonych pracowników, którzy mogą pochwalić się długoletnim stażem pracy,
  • minimalizacja ryzyka związanego z opóźnieniem pracy — zewnętrzna firma oddelegowuje konkretne osoby, które mają za zadanie zająć się pracą dla określonego przedsiębiorstwa.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Outsourcing IT — współpraca z firmą Lizard

Prowadząc własny biznes, warto zdecydować się na współpracę z rzetelną firmą zewnętrzną, świadczącą usługi outsourcingu IT. Szczególnie polecanym przedsiębiorstwem jest Lizard. Profesjonalni i doświadczeni pracownicy dokonają nie tylko audytu dotychczasowych działań informatycznych, ale również zoptymalizują je i przejmą pełną kontrolę nad dalszymi procesami IT. Do zadań firmy Lizard należą między innymi: podstawowe czynności administracyjne, zarządzanie serwerami, chmurą, sieciami, monitoring bezpieczeństwa, dostawa sprzętu oraz oprogramowania i wiele innych.

Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu IT

Coraz więcej firm decyduje się na wykupienie usługi outsourcingu IT. Jest to rozwiązanie korzystne z wielu względów. Przede wszystkim pozwala na optymalizację kosztów oraz zwiększenie wydajności pracy przedsiębiorstwa. Ponadto, współpraca z zewnętrzną firmą, taką jak, np. Lizard, daje pewność, że wszystkie procesy informatyczne będą przeprowadzane w sposób profesjonalny z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danego klienta.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!