Najlepszy antywirus na rok 2023 [TOP 10]

Nie wiesz, jaki wybrać antywirus? Koniecznie przeczytaj naszą TOP 10 najlepszych programów chroniących komputery i nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 20 lutego 2023

Jaki antywirus wybrać?

Internet to dobrodziejstwo, które dostarcza nam błyskawicznie informacji oraz pomaga kontaktować się z ludźmi na odległość. Korzystanie z niego niesie za sobą też wiele zagrożeń. Jednym z nich są wirusy komputerowe, które mogą wywołać wiele szkód nieświadomym użytkownikom.

15 najpopularniejszych mitów dotyczących cyberbezpieczeństwa15 najpopularniejszych mitów dotyczących cyberbezpieczeństwaMonika Świetlińska

Na szczęście, nie trzeba być programistą, aby uchronić swój komputer przed niebezpieczeństwem. Codzienną ochronę naszego sprzętu zapewnić nam mogą oprogramowania antywirusowe. O to nasza TOP 10 najlepszych programów chroniących nasz komputer na 2023 rok.

1.TotalAV

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Pierwszym programem antywirusowym, który polecamy jest TotalAV. Zaufało mu już ponad 10 mln użytkowników. Internautom zapewnia on wielopoziomową ochronę przed wirusami oraz wyjątkową szybkość wykrywania zagrożeń. Ponadto, TotalAV zawiera firewall i wiele innych ulepszeń bezpieczeństwa.

2. Avast

Drugie miejsce należy się Avastowi, programowi antywirusowemu, który zna chyba każdy użytkownik Internetu. Oprogramowanie to zawiera kilka całkiem niezłych narzędzi bezpieczeństwa, które skutecznie chronią system przed wirusami i hakerami.  Ponadto Avast oferuje bardzo dobrą bezpłatną wersję oraz dedykowany tryb gier, który dodatkowo chroni fanów gamingu online.

3. Norton

Podium zamyka Norton, czyli jeden z najbardziej znanych programów antywirusowych w branży. Co go wyróżnia? Przede wszystkich możliwość ochrony PC, Mac lub urządzeń mobilnych. Ponadto ma najlepsze funkcje kontroli rodzicielskiej oraz zdobył nagrody Best Protection Award od AV-TEST.

4. McAfree

McAfree to program, który zdobyła aż 50 nagród za ochronę antywirusową. Wyróżnia go: 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy oraz łatwa w obsłudze aplikacja, instalacja i kontrola.

5. Avira

Avira to niemiecka jakość z ponad 30-letnią tradycją. Użytkownicy doceniają ten program za aktualizacje, które nie wpływają na szybkość systemu, umiejętność naprawy uszkodzonych plików oraz najwyższą jakość ochrony przed złośliwym oprogramowaniem adware i szpiegującym.

6. Bitdefender

Bitdefender to ponad 500 mln zadowolonych użytkowników na całym świecie oraz całkowite bezpieczeństwo dla systemów Windows, Android, macOS i iOS. Użytkownicy cenią go m.in. za dodatkowe funkcje dla kontroli rodzicielskiej.

7. Panda

Rewelacyjna ochrona antywirusowa, posiadająca wiele dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa, w tym bezpłatną sieć VPN. Użytkownicy doceniają go za: najwyższy poziom ochrony, klarowny interfejs oraz fakt, że program nie wpływa na szybkość urządzenia, na którym jest zainstalowany.

8. PCPROTECT

PCPROTECT chroni urządzenia w czasie rzeczywistym, nie pochłania zasobów, nie spowalnia oraz oferuje narzędzia optymalizacji. Ponadto PCPROTECT uchodzi za najdokładniejszy detektor złośliwego oprogramowania.

9. Intego

Intego to silna ochrona antywirusowa dla systemów Windows i Mac. Ponadto usuwa wszystkie rodzaje zainfekowanych i uszkodzonych plików oraz chroni sieć dzięki solidnemu frewallowi.

10. G Data

G Data to silny antywirus obejmujący również pocztę e-mail. Zapewnia wsparcie telefoniczne w języku polskim oraz bezpłatne narzędzia do np. czyszczenia zainfekowanych systemów operacyjnych.

Aktualny testy skuteczności i wydajności, porównania oraz recenzje antywirusów (darmowych i płatnych) znajdziesz w rankingu najlepszych antywirusów na KwestiaBezpieczeństwa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!