Narzędzia SEO – przegląd

SEO, czyli Search Engine Optymalization, to zespół działań, które mają za zadanie zwiększyć ruch na naszej stronie poprzez lepsze wypozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google, z której tylko w naszym kraju korzysta około 97% internautów. Z jakich narzędzi SEO korzystać, by osiągnąć dobre efekty?

  • Michał Górecki
  • /
  • 12 marca 2021

Przegląd narzędzi SEO, czyli: „za jakość trzeba zapłacić”

W sieci można trafić na dziesiątki darmowych aplikacji, które obiecują bardzo wiele. Czasem kuszą darmową analizą lub audytem SEO, a kiedy indziej zapewniają, że ich edytor treści jest tak samo dobry, jak rozwiązanie, z którego korzysta płatna konkurencja.

Mimo tego, że raz na jakiś czas udaje się wyłowić z tego grona prawdziwą perełkę, to trudno nie dostrzec tego, że spora część fachowców, którzy działają w tym segmencie rynku od lat, płaci za dostęp do kilku wybranych aplikacji. Czego to dowodzi?

Przede wszystkim tego, że za jakość czasem trzeba zapłacić. Mało tego, kwota może wydawać się całkiem spora, bo niektóre abonamenty zaczynają się od odpowiednika 100 euro za miesiąc. Mimo wszystko te aplikacje wciąż znajdują kupców, a więc najwyraźniej są bardzo dobre, prawda? Na jakie narzędzia warto zwrócić szczególnie dużą uwagę?

Senuto

Polska aplikacja, która wyróżnia się bardzo dobrym modułem analityki oraz trybem porównywania naszej strony z rynkową konkurencją. Senuto to prawdziwy kombajn, którego funkcjonalność rośnie z roku na rok. Programiści stale dodają i usprawniają kolejne funkcje.

Szczególnie warto docenić analitykę w zakresie fraz kluczowych. W tym ujęciu oprogramowanie radzi sobie wręcz wzorowo i szybko oraz niezwykle precyzyjnie podpowiada frazy, jakich warto użyć w tekście, by zwiększyć jego szansę na załapanie się na pierwszą stronę wyników w Google.

Atutem jest też kilka różnych modeli abonamentowych, dzięki którym Senuto jest dobrym wyborem zarówno dla fachowców, którzy opiekują się kilkoma projektami, jak i dla administratorów, którzy zarządzają tylko jedną stroną. Ceny należą do przystępnych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

SurferSEO

Bliskie ideału narzędzie, które skupia się na dostarczaniu zarówno odpowiednich fraz jak i słów kluczowych. Można podzielić je według kilku różnych kategorii, co jeszcze bardziej ułatwia pozycjonowanie naszej strony w internecie.

Programiści stanęli też na wysokości zadania i bardzo dobrze opracowali moduł, który podpowiada, jakiej długości powinien być nasz wpis. Nie można też przejść obojętnie obok Content Editora, czyli edytora tekstowego, który w czasie rzeczywistym udziela wskazówek co do umieszczania w tekście najlepszych fraz.

Warto pamiętać o tym, że czasem o wiele lepszym wyborem niż kupowanie dostępu do kilku — choćby najlepszych — aplikacji, jest zaufanie agencji SEO. Pracują tam profesjonaliści, którzy potrafią nie tylko czytać dane, ale i wyciągać z nich odpowiednie wnioski.

Jeśli nie mamy o SEO najmniejszego pojęcia, to, nawet gdybyśmy kupili wszystkie pakiety premium w różnych aplikacjach, jakie są na rynku, to i tak osiągniemy efekty o wiele gorsze niż pozycjonerzy, którzy znają ten rynek i płynnie się w nim poruszają. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!