Nie tylko FIFA. Oto najciekawsze gry w piłkę nożną na telefon!

Piłka nożna to gra, która jest uwielbiana na całym świecie. Jak świat długi i szeroki, futbol jest niezwykle popularnym sportem, co znajduje też swoje odzwierciedlenie w aplikacjach mobilnych. Gier i aplikacji z piłką nożną w tle bez dwóch zdań na rynku nie brakuje. Które z nich szczególnie zasługują na Waszą uwagę?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 13 października 2021

Piłka nożna na smartfonie nie jeden ma wymiar?

Jeszcze kilka lat temu w świecie smartfonów dominowały proste, dość powtarzalne gry, które nie zapewniały ani zbyt dobrej oprawy graficznej ani powalającej na kolana grywalności. Oczywiście zdarzały się też chlubne wyjątki, jak choćby pierwszy NSS (New Star Soccer), jednak takie przykłady bez wątpienia należały do mniejszości.

Jakość gier oraz stopień zaawansowania grafiki w grach z piłką nożną w tle rósł wprost proporcjonalnie do specyfikacji technicznej urządzeń. Dziś, w czasach, kiedy niemal każde urządzenie za 500-600 złotych zapewnia dobry procesor graficzny oraz nie mniej niż 4 GB pamięci RAM, takie tytuły potrafią zaoferować naprawdę sporo. Na jakie gry warto zwrócić szczególną uwagę?

Football Chairman

W ekosystemie mobilnych gier piłkarskich nie brak takich, które wciąż są dość proste w obsłudze. A gdyby tak istniała świetna gra, która nie jest klasycznym clickerem, a jednak można ją obsługiwać jednym, a maksymalnie dwoma palcami, która na dodatek będzie cechować się bardzo dużą grywalnością? Właśnie takim tytułem jest Football Chairman, gdzie wcielamy się w rolę właściciela klubu piłkarskiego. Podpisujemy kontrakty z zawodnikami, menedżerami, dbamy o relacje z klubem kibica oraz rozbudowujemy infrastrukturę stadionową. Wszystko w miłej dla oka, ale nie przesłodzonej, oprawie graficznej. Warto!

Football Manager

FM uchodzi za jednego z najlepszych i najbardziej zaawansowanych graficznie menedżerów piłkarskich. Trudno się temu dziwić. Mechanika gry jest niezwykle zaawansowana. Mobilny FM czerpie z tych rozwiązań, jakie znamy z komputerów PC, pełnymi garściami. Dostajemy rozbudowaną aplikację, która pozytywnie zaskakuje mnogością ciekawych funkcji.

Score! Hero

Bez wątpienia jedna z gier, która była kamieniem milowym w świecie mobilnych gier z piłką nożną w tle. Czy to na Androida czy na iOS od Apple. Wcielamy się w młodego zawodnika i od początku budujemy swoją karierę. Fabuła jest dość liniowa, jednak fizyka, grafika oraz oprawa audiowizualna trzyma bardzo wysoki poziom.

Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jan Wróblewski

FIFA

Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych gier piłkarskich na świecie. Czy najlepsza? Niekoniecznie, tu zdania są bardzo mocno podzielone. Z biegiem czasów — w opinii wielu osób — FIFA stała się raczej pełną wodotrysków grą, gdzie zamiast na realnym planie gry, wystarczy opanować kilka technicznych zagrywek. Jeśli jednak chcemy zagrać z innymi osobami przez sieć, wciąż jest to tytuł, który kusi całkiem dużą grywalnością.

Football Strike

Klasyczny reprezentant serii gier, gdzie wykonujemy stałe fragmenty gry z rzutów wolnych bezpośrednich. Na plus dobra oprawa graficzna, audio oraz zaskakująco duża grywalność. Zapewne będziecie bardzo zdziwieni, gdy nagle okaże się, że przy tej niepozornej grze spędziliście aż tyle czasu!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!