Niskobudżetowy bezlusterkowiec od Canona? To może być świetny sprzęt dla vlogerów

Media zajmujące się technologiami oraz sprzętem fotograficznym i wideo, w ostatnich godzinach zalewają „przecieki” od spodziewanym, tanim bezlusterkowcu firmy Canon. Model oznaczony jako EOS R100 ma być budżetowym rozwiązaniem, podobnym do niektórych produktów konkurencji.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 4 października 2022

EOS R100

Na razie nowy Canon funkcjonuje w mediach i wyobraźni potencjalnych użytkowników tylko dzięki przeciekom oraz mniej lub bardziej precyzyjnym informacjom jakie przetoczyły się przez internet. Dodajmy, że seria „R” tego japońskiego producenta już zdobyła wielu fanów, choć dla części miłośników fotografowania i filmowania, cena obecnych produktów z tej półki może wydawać się niestety zaporowa. 

 

Rosnący segment dla vlogerów?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Rynek zna już rozwiązania niepełnoklatkowe, które pokochali twórcy mniej lub bardziej zaawansowanych treści wideo. Warto wspomnieć tutaj chociażby serię Sony ZV-E10, czy Nikon Z30 lub nieco bardziej zaawansowaną serię Sony A6000. Premiera takiego urządzenia może więc wydawać się bardzo racjonalną reakcją na działania konkurencji. 

Bezlusterkowiec dla vlogerów

Pojawia się pytanie, na ile informacje krążące po mediach to faktyczne przecieki, a na ile domysły rynkowych recenzentów. Według najczęściej pojawiających się informacji, R100 ma być podobny to nieco bardziej zaawansowanego modelu R10. Z uwagi na fakt, że ma być to tańszy model, trudno spodziewać się np. elektronicznego wizjera. Wśród danych o nowym sprzęcie pojawiają się jednak obiecujące zapowiedzi 24,2-megapikselowej matrycy oraz znanego już procesora Digic X. 

Jeśli te informacje się potwierdzą bez problemu będzie można nagrywać efektowne wideo 4K/UHD jednak trudno liczyć na to, by prędkość nagrywania (np. 30 kl/s) pozwoliła na robienie spektakularnych zdjęć slow motion. To może nieco zniechęcać bardziej zaawansowanych twórców, chociaż z drugiej strony przyzwoite, podstawowe funkcje w dobrej cenie mogą wystarczyć. Problemem jednak jest to, że wśród dostępnych informacji trudno szukać szczegółów dotyczących ceny nowego urządzenia. Czekamy zatem na oficjalne wieści oraz premierę. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!