Nju Mobile uruchomiło 5G - usługa już działa

Zgodnie z zapowiedziami należąca do Orange Polska marka Nju Mobile uruchomiła dla swoich użytkowników możliwość korzystania z sieci 5G. Kto może skorzystać z łączności najnowszej generacji? 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 22 września 2022

Nju Mobile 5G

Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek 22 września 2022 r. klienci Nju Mobile po raz pierwszy mogli zobaczyć na wyświetlaczach swoich telefonów piktogram „5G” i jednocześnie sprawdzić działanie sieci piątej generacji w praktyce. 

Z łączności 5G mogą skorzystać zarówno użytkownicy „Nju na abonament” jak również oferty przedpłaconej „Nju na kartę od 29 zł”. Sieć podkreśla, że umożliwienie korzystania z łączności 5G to przede wszystkim możliwość bardziej komfortowego korzystania z transmisji danych w smartfonie.

Warunki konieczne do korzystania z 5G

Sieć zwraca uwagę, że aby skorzystać z sieci 5G, po pierwsze trzeba znajdować się w jej zasięgi. Po drugie, konieczne jest posiadanie urządzenia kompatybilnego z tą technologią. Po trzecie w przypadku Nju Mobile muszą to być użytkownicy określonych usług działających pod marką Nju Mobile. 

Z kolei, w internecie mobilnym (plan „Nju internetowy”) 5G będzie aktywowane automatycznie dla obecnych i nowych klientów. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Play inwestuje w rozwój swojej sieci LTEPlay inwestuje w rozwój swojej sieci LTEMartyna Kowalska

Zasięg 5G w Nju Mobile

Z uwagi na fakt, że Nju Mobile opiera się na sieci Orange, użytkownicy tych usług mogą korzystać z piątej generacji tylko na obszarze zasięgu pomarańczowej sieci.

Orange informuje, że sygnał 5G oferuje na obszarze zamieszkiwanym przez 7,2 mln osób. Piąta generacja w tej sieci jest dostępna w następujących miastach:Warszawa, Łódź, Płock, Poznań, Wrocław, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Kraków, Kielce, Opole, Częstochowa, Rzeszów, Bielsko-Biała, Trójmiasto, Lublin, Konin.

Obecnie klienci Orange Polska posiadają już ponad milion urządzeń współpracujących z siecią najnowszej generacji. Mowa o ponad 142 modelach smartfonów i innych urządzeń, które dostępne są w dystrybucji operatora. 

Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!