Nowy Android Auto. Co się zmieniło?

Nowy interfejs Android Auto w wersji beta wchodzi w fazę testów. Szczęściarze, którzy mają do niej dostęp, już dzielą się pierwszymi opiniami. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, bowiem na nową wersję interfejsu dla kierowców, użytkownicy rozwiązania czekali od dość długiego czasu 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 14 listopada 2022

Android Auto w wersji beta

Zacznijmy od tego, że stworzenie dobrego interfejsu w urządzeniach stosowanych w samochodach to ogromne wyzwanie, przede wszystkim od strony user experience (UX) oraz ergonomii. Całość musi być obsługiwana wręcz intuicyjnie, bez odwracania uwagi kierowcy. Chodzi przecież o bezpieczeństwo i łatwy dostęp do oferowanych funkcji. 

M.in z tych powodów Android Auto zbiera dość dobre recenzje od kierowców. Google, dość długo pracował nad nową odsłoną interfejsu, co może oznaczać, że gruntowna przebudowa będzie dopracowana i jeszcze lepiej czytelna. I tak w istocie jest. Nowe rozwiązanie może się podobać i z pewnością daje pozytywne odczucia. 

Android Auto z opóźnieniem

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jako użytkowniczka Android Auto z dużą niecierpliwością czekałam na nową wersję interfejsu dla kierowców. Właściwie od maja, bowiem to właśnie wtedy zapowiedziano zmiany, które miały się urzeczywistnić w połowie roku. Nic z tego. Na wersję beta, przyszło nam czekać do później jesieni. Co się zmieniło?

Wygląd nowego Android Auto

Zmiany nie są kosmetyczne. Wprawdzie mapa wygląda tak samo, to jednak można ją oglądać w różnym trybie – zarówno w pełnoekranowym, jak i przy podzielonym ekranie. Dobrym rozwiązaniem jest ustalanie własnych proporcji. Ktoś, kto dużo korzysta z paska multimediów, może go poszerzyć do wygodnego rozmiaru. Jeśli jednak nie przeskakujemy z playlisty na playlistę i słuchamy wyłącznie ulubionej stacji radiowej, możemy go zminimalizować. Całość bardziej przypomina to, co widzimy w smartfonach zgodnie z najnowszą filozofią stylistyczną z Mountain View, czyli Material View.

Według zapowiedzi poszerzy się także zastosowanie Asystenta Google. Niestety mam też złą wiadomość. Twórcy nie zdradzają jeszcze, kiedy w nowy Android Auto będą mogli wziąć w podróż wszyscy kierowcy. Z zapowiedzi wynika jednak, że warto uzbroić się jeszcze w cierpliwość. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!