OPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon firmy

OPPO zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon – OPPO Find N. Będący wynikiem czterech lat pracy oraz sześciu generacji prototypów, OPPO Find N wnosi zupełnie nową jakość w segmencie składanych smartfonów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 stycznia 2022

Pozioma proporcja „Landscape Ratio”

OPPO Find N, jako pierwszy składany smartfon, wykorzystuje poziomą proporcję (oryg. „Landscape Ratio”) w wewnętrznym wyświetlaczu. Tym samym zapewnia użytkownikom większą płynność przełączania się między 7,1-calowym wewnętrznym wyświetlaczem a 5,49-calowym wyświetlaczem zewnętrznym. Dzięki proporcjom 8,4:9, wewnętrzny wyświetlacz rozkłada się bezpośrednio do trybu poziomego, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy, grać lub czytać bez konieczności obracania urządzenia. Po złożeniu, wyświetlacz zewnętrzny o proporcjach 18:9 można bez problemu obsługiwać jedną ręką.

Zawias Flexion

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zawias Flexion w OPPO Find N składa się ze 136 komponentów spasowanych z precyzją do 0,01 mm, zapewniając wyjątkowo płynne działanie. Unikalna konstrukcja zawiasu OPPO, nawiązująca budową do kropli wody, rozwiązuje niektóre z największych problemów składanych urządzeń. Mechanizm poszerza kąt zagięcia wyświetlacza i tworzy bufor, gdy wyświetlacz się zagina, co w rezultacie minimalizuje załamanie, które jest do 80 proc.mniej zauważalne w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami.

Tryb FlexForm

OPPO dostosowało interfejs użytkownika, by działał lepiej i wydajniej w kompatybilnych aplikacjach, takich jak Muzyka, Notatki i Aparat. Dla przykładu, w aplikacji Notatki, OPPO Find N może przekształcić się w mini laptopa, pozwalając na robienie notatek. Smartfon może również służyć jako własny statyw, dzięki czemu tworzenie materiałów 4K, rozmowy wideo i spotkania online są prostsze do przeprowadzenia i nie wymagają użycia rąk.

Wyświetlacz

Gładki, 12-warstwowy wyświetlacz OPPO oferuje doskonałą ochronę i trwałość oraz współpracuje z zawiasem Flexion, zapewniając płynne składanie. Wyświetlacz został pokryty 0,03 mm warstwą szkła Flexion UTG (ultracienkie szkło), co w porównaniu do 0,6 mm standardowego szkła w smartfonach, pozwala na wyjątkowe łatwe zginanie, a także gwarantuje dużą wytrzymałość.

Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Michał Górecki

Innowacja w oprogramowaniu

Oprogramowanie OPPO Find N w pełni wykorzystuje potencjał konstrukcji. Wewnętrzny, 7,1-calowy wyświetlacz oferuje o 60% większy obszar wyświetlania niż standardowy 6,5-calowy ekran.

Aparat

OPPO Find N jest wyposażony w potrójny zestaw aparatów, na który składają się główny czujnik Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 MP, ultraszerokokątny obiektyw 16 MP i teleobiektyw 13 MP, a także aparaty do selfie na wyświetlaczu wewnętrznym i zewnętrznym.

Ergonomiczny design

OPPO Find N to pierwszy składany smartfon, który wykorzystuje zakrzywioną konstrukcję 3D na obu zewnętrznych krawędziach. Ułatwia to znacznie chwyt i ułożenie w dłoni, a jednocześnie pozwala zachować mu elegancki wygląd. Opływowe krzywizny obudowy wizualnie obniżają wysokość modułu aparatu. Z kolei tylny panel pokryty jest Gorilla Glass Victus, a płyta aparatu jest ceramiczna.

OPPO Find N dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, białym i fioletowym.

Wydajność

Sercem OPPO Find N jest układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 wsparty przez 12 GB LPDDR5 RAM i 512 GB pamięci masowej UFS 3.1. Duża bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia całodzienny czas pracy, a 33W SUPERVOOC Flash Charge pozwala naładować baterię do 55% w 30 minut i do 100% w 70 minut. Smartfon jest również wyposażony w 15W bezprzewodowe ładowanie AIRVOOC (kompatybilne ze standardem Qi) i 10W zwrotne ładowanie bezprzewodowe. OPPO Find N ma boczny skaner linii papilarnych, który jest umieszczony w przycisku zasilania, a także system stereo ze wsparciem Dolby Atmos.

Źródło: OPPO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!