Oprogramowanie do śledzenia wydatków - czy każda firma powinna mieć je na stanie?

Nadrzędnym celem każdej formy jest wypracowywanie dochodów. Można to zrobić na wiele sposobów. Warto jednak pamiętać o tym, że jednym ze sposobów, który każdy przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę, jest oprogramowanie do śledzenia wydatków w firmie. Dlaczego?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 5 lipca 2021

W jaki sposób firmy zarabiają?

Wiele osób wychodzi z mylnego założenia, że zyskiem firmy może być tylko to, co uda się sprzedać. Jeśli na przykład nasza firma handluje złączkami, to — podążając za tym tokiem rozumowania — przychodem jest tylko różnica w cenie produkcji, a ceną, jaką zapłaci klient.

Praktyka wielu działalności pokazuje, że to bardzo duże uproszczenie, które tylko w nieznacznym stopniu oddaje wizje zarobku w firmie. Oczywiście, sprzedaż jest kluczowa, jednak błędem byłoby twierdzić, że tylko na niej firma może zarabiać.

Warto pamiętać na przykład o tym, że część naszych przychodów mogą stanowić tak zwane usługi dodatkowe, czyli na przykład poszerzona gwarancja czy pakiety bezpieczeństwa. To skuteczny, ceniony sposób na zwiększenie swoich przychodów. 

W jaki sposób możemy zarobić na analizie wydatków w firmie?

To bardzo proste. Musimy wyjść z założenia, że wszytko, co nie jest naszą stratą, staje się zyskiem, który podnosi obroty naszej działalności gospodarczej i otwiera przed naszą firmą nowe horyzonty. To zaś pozwala inwestować w działalność i dalej ją rozwijać. W jaki sposób?

Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jan Wróblewski

Dzięki dedykowanym aplikacjom do śledzenia wydatków możemy szukać w naszej firmie słabych punktów, czyli miejsc, gdzie ucieka nam sporo pieniędzy. Jeśli na przykład dział magazynu przyłoży się i wygeneruje oszczędności, ale w tym samym czasie handlowcy lub biuro znacznie podniosą koszty pracy, na przykład kupując zbyt drogie materiały biurowe, to cała polityka oszczędności w firmie pójdzie na marne.

Właśnie w tym miejscu doskonale sprawdzi się oprogramowanie do śledzenia wydatków w firmie. Właściciel działalności zyska niezbędną wiedzę na temat wydatkowania, dzięki czemu będzie mógł przedsięwziąć odpowiednie kroki. Czasem wystarczy zwrócenie pracownikom uwagi, a kiedy indziej będzie trzeba skorzystać z zupełnie innych metod.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Takie oprogramowanie ma jeszcze jeden atut: uwalnia szefa firmy od konieczności organizowania spotkań i poruszania kwestii wydatkowania przez kierowników poszczególnych działów. Tutaj operujemy tylko i wyłącznie danymi. Sympatie i antypatie nie grają żadnej roli. Zapewnia to uczciwą ocenę pracy działów w naszej firmie. 

Ciekawe aplikacje do śledzenia wydatków w firmie

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych narzędzi, jednak szczególnie warto zastanowić się nad wdrożeniem do firmy aplikacji Kwitki. To proste, a jednocześnie rozbudowane narzędzie, które pozwoli spojrzeć nam na finanse przedsiębiorstwa nieco szerzej.

Właściciele firm zapewne docenią też rozbudowane możliwości aplikacji Money Lover. W pewnym sensie to wręcz finansowy kombajn, czyli aplikacja, która pozwala na bardzo szeroką, a jednocześnie skuteczną analizę finansów w miejscu pracy. Warto dać też szansę aplikacji o swojsko brzmiącej nazwie Kontomierz.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!