Ostatni miesiąc na zdobycie dofinansowania do zakupu telewizora

Tylko do 31 grudnia 2022 roku można jeszcze skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera DVB-T2 lub nowego telewizora z budżetu państwa. Podpowiadamy jak sięgnąć po 100 lub 250 złotych.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 30 listopada 2022

Dofinansowanie telewizora lub dekodera

W przypadku osób, które chcą kupić nowy odbiornik telewizyjny, mogą one liczyć na dopłatę w wysokości 250 złotych. Jeśli jednak planujemy jedynie zakup dekodera, który umożliwi odbieranie nowego sygnału telewizji naziemnej, otrzymamy od państwa 100 złotych

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Aby skorzystać z rządowego programu dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego, należy wypełnić internetowy formularz dostępny na stronie gov.pl, lub załatwić te same formalności w firmie tradycyjnej w najbliższej placówce Poczty Polskiej. Po złożeniu wniosku otrzymasz unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku”– tłumaczy cyfryzacja KPRM

Otrzymany w ten sposób kod ze świadczeniem można zrealizować zarówno w sklepach internetowych, jak również stacjonarnych. Musiały one jednak wcześniej przystąpić do wspomnianego programu. Obecnie wspomniany kod można zrealizować w 3.807 punktach sprzedaży na terenie całego kraju.  Tutaj można sprawdzić listę wszystkich sklepów, które podpisały w tej sprawie umowy. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

KIM: 15,1 Polaków posiada nowy odbiornik telewizyjny. 4% nie ma TV wcaleKIM: 15,1 Polaków posiada nowy odbiornik telewizyjny. 4% nie ma TV wcaleMartyna Kowalska

Na czym polega dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora?

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera jest odpowiedzią na niedawną zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. 

Obecnie obowiązującym standardem jest DVB-T2/HEVC, a nie jak dotąd DVB-T. To oznacza, że osoby, które posiadają starsze urządzenia, aby nadal z nich korzystać, potrzebują specjalnego dekodera pracującego w nowym standardzie. Druga możliwość to wymiana telewizora na nowszy model.Głównym celem projektu jest wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku” –informuje Cyfryzacja KPRM. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!