Pakiety bezpieczeństwa urządzeń przenośnych - czy warto w nie inwestować?

Smartfony, tablety i laptopy towarzyszą nam każdego dnia. Nie można już sobie w zasadzie wyobrazić funkcjonowania bez tych urządzeń. Zapewniają nam one nie tylko rozrywkę, ale są też cenionym narzędziem pracy. Skutkuje to tym, że musimy o te urządzenia dbać. Czy może w tym pomóc pakiet bezpieczeństwa?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 czerwca 2021

Dlaczego pakiety bezpieczeństwa pomagają chronić nasze urządzenia mobilne?

Na wiele sposobów. Pamiętajmy o tym, że jedną z najpowszechniejszych usterek w świecie smartfonów jest uszkodzenie spowodowane przez błąd użytkownika. Może to być na przykład niefortunny upadek lub zalanie sprzętu słoną wodą. Przypadki można mnożyć.

Komputerom PC oraz laptopom wciąż bardzo mocno zagraża złośliwe oprogramowanie. Jeśli na naszym laptopie pojawi się złośliwy wirus, to szansa na utratę wszystkich gromadzonych tam danych — w tym i tych z pracy — jest więcej niż duża.

Z roku na rok, za sprawą coraz większej mobilności osób zatrudnionych w wielu firmach, rośnie też ryzyko niefortunnego uszkodzenia mechanicznego laptopa. Branża modułów ochronnych do tych urządzeń zaczęła zyskiwać na popularności dopiero jakiś czas temu.

Na rynku nagle pojawiły się na przykład folie ochronne, wzmocnione case’y, a nawet specjalne plecaki z modułem ochronnym, które mają zwiększyć szanse na zwiększenie prawdopodobieństwa wyjścia laptopa bez szwanku. Pokazuje to dość jednoznacznie, że bezpieczeństwo z roku na rok zyskuje na znaczeniu.

Czym powinien wyróżniać się dobry pakiet bezpieczeństwa?

Bardzo często okazuje się, że kluczową rolę odgrywają tak zwane wyjątki i wyłączenia od uznania procedury reklamacyjnej. Może na przykład okazać się, że wybrana firma wypłaci nam odszkodowanie, jeśli wypadek z urządzeniem zdarzył się w pracy, ale jeśli urządzenie upadnie nam już w domu, to niekoniecznie.

Przestoje w logistyce. Jak się przed nimi bronić?Przestoje w logistyce. Jak się przed nimi bronić?Michał Górecki

Lista wyłączeń może być zresztą bardzo długa i jeśli stanowi ona integralny załącznik do umowy, jaką podpisujemy, to zdecydowanie warto się z nimi uważnie zapoznać. Może to uchronić nas przed wieloma stresującymi sytuacjami oraz poniesieniem zbędnych kosztów.

Dobre firmy działające w branży ubezpieczeń coraz częściej wprowadzają też do swoich ofert dedykowane usługi dla firm, które w pewnym sensie można uznać za usługi personalizowane. Jeśli nasza działalność działa na przykład w branży budowlanej, to w pakiecie, jaki wykupujemy, powinno znaleźć się ubezpieczenie od stłuczenia modułu wyświetlacza, ale możemy już na przykład próbować nieco zaoszczędzić na innych składowych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ile kosztuje dobry pakiet bezpieczeństwa urządzeń mobilnych?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Cena różni się w zależności od firm, liczby ubezpieczanych urządzeń, a także od naszej przeszłości. Jeśli wcześniej już kilka razy zdarzyło nam się uszkodzić wybrane urządzenie, to jest dość prawdopodobne, że ubezpieczyciel nieco podniesie nam cenę. Działa tutaj dokładnie ta sama reguła, którą świetnie znają kierowcy, którzy z roku na rok próbują znaleźć dla siebie najtańszą ofertę na zakup OC lub AC.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!