Pierwsze na świecie kamery termowizyjne do smartfonów już wkrótce

W serii MobIR 2 zastosowano pierwsze na świecie działające na podczerwień wbudowane moduły WLP z autofokusem, za pomocą których kamera może zaledwie w krótką chwilę uchwycić dane obiekty i wykonać ostre zdjęcia termowizyjne.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 grudnia 2021

Czym jest kamera termowizyjna?

Kamera termowizyjna to urządzenie do rejestracji i wizualizacji rozkładu temperatury na powierzchniach obiektów, czyli tzw. odwzorowania obrazu termalnego obiektów. Działa na zasadzie przetwarzania promieniowania podczerwonego, emitowanego lub odbitego przez te obiekty, na sygnał elektryczny, a następnie na obraz oglądany na ekranie, tzw. termogram.

Obrazowanie termowizyjne na targach CES 2022

Guide Sensmart, czołowy chiński dostawca wyrobów i rozwiązań do obrazowania termowizyjnego w podczerwieni, kolejny raz przeciera szlaki, wypuszczając na rynek nową serię dedykowanych do smartfonów kamer termowizyjnych z autofokusem MoblR2 klasy konsumenckiej. Produkty zostaną zaprezentowane podczas zbliżających się Targów Elektroniki Użytkowej (TEU), które odbędą się w dniach 5-8 stycznia 2022 r.W serii MobIR 2 zastosowano pierwsze na świecie działające na podczerwień wbudowane moduły WLP z autofokusem, za pomocą których kamera może zaledwie w krótką chwilę uchwycić dane obiekty i wykonać ostre zdjęcia termowizyjne.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Smartfony do 1500 złotych — co warto kupić w 2021 roku?Smartfony do 1500 złotych — co warto kupić w 2021 roku?Mikołaj Frączak

Kamery oferują noktowizję i pomiar temperatury

Wydajne i uniwersalne produkty serii MobIR 2 doskonale nadają się do codziennego użytku, oferują też dodatkowe funkcje, np. noktowizję i pomiar temperatury. Bezdotykowy pomiar temperatury w większości przypadków daje dokładny odczyt, a zasięg funkcji noktowizji wynosi do 100 metrów. Użytkownicy mogą też wykorzystywać kamery do monitorowania domów, prowadzenia obserwacji noktowizyjnej w plenerze i podczas innych aktywności.

W skład serii MobIR 2 wchodzi model MobIR 2T i MobIR 2S. Model MobIR 2T wyposażono w soczewkę 3,2 mm oraz funkcję dual-scene – jednoczesnego rejestrowania obrazu z dwóch źródeł – oraz pomiar temperatury ciała człowieka i obiektów. Dokładność do ±2°C można przyrównać do dokładności przemysłowych narzędzi pomiarowych. Model MobIR 2S wyposażono natomiast w soczewkę 7 mm oraz funkcję noktowizji i pomiaru temperatury obiektów.

Produkty będzie można przetestować w Las Vegas

Opracowane przez Guide Sensmart produkty serii MoblR2 o przystępnej cenie i wysokiej efektywności spełnią wszelkie wymagania użytkowników, a w przyszłości mogą również stać się nieodzownym narzędziem codziennego użytku.Zainteresowani klienci mogą wypróbować produkty z serii MobIR 2, odwiedzając podczas TEU w Las Vegas stanowisko nr 15995. Oba modele, MobIR 2T i MobIR 2S, można zakupić online w serwisie Alibaba.

Co wiemy o chińskim producencie Guide Sensmart?

Guide Sensmart jest spółką zależną Guide Infrared (SZ.002414), czołowego światowego producenta układów obrazowania termowizyjnego w podczerwieni. Guide Sensmart, posiadające ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży produktów na podczerwień oraz zdolności do prowadzenia produkcji na masową skalę, projektuje i wprowadza na rynek światowy szereg przystępnych cenowo i wysokiej jakości produktów do obrazowania termowizyjnego w podczerwieni, a jego misją jest umożliwienie szerokiej rzeszy odbiorców skorzystania z dobrodziejstw technologii obrazowania termowizyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!