Google będzie miał swojego smartwatch'a. Zobacz wideo!

Google idąc śladem innych wielkich firm swojej branży, wypuści na rynek swojego smartwatcha. Pixel Watch – bo o nim mowa został zaprezentowany w krótkim filmie na YouTube. Wrażenie robi design zegarka, który mocno odróżnia się od standardów, do jakich przyzwyczaił nas rynek.

  • Michał Górecki
  • /
  • 23 września 2022

Pixel Watch – smartwatch od Google

Apple ma swoje inteligentne zegarki, podobnie jak Samsung, Huawei, Xiaomi, a nawet dużo mniejsi gracze na rynku. Nic więc dziwnego, że gigant z Mountain View postanowił również zaistnieć na rosnącym i modnym rynku. Co oferuje zegarek Pixel Watch?

Design Pixel Watch

O serii zegarków od Google wiemy niewiele. Producent opublikował wideo w serwisie YouTube, które rzuca światło na wygląd smartwatcha ze stemplem marki Pixel. Jeśli bazować na pierwszym wrażeniu, to jest ono absolutnie bardzo dobre. Amerykanie postanowili mocno odróżnić się od swojej krajowej i globalnej konkurencji, proponując zegarek odstający od klasycznych wzorców. 

Urządzenie wyróżnia się obłym, estetycznym kształtem. Zaokrąglenia dotyczą samej koperty jak i przedniej części zegarka z wyświetlaczem. Widać jednak wyraźnie, że sam „ekran” jest dużo mniejszy od całości, jednak w przypadku czarnego tła tarczy, nie będzie się to rzucało w oczy, sprawiając wrażenie dobrze skomponowanej całości. 

Google bazuje w tym przypadku na technologii odpornego szkła Gorilla Glass, dobrze znanego na rynku. Ciężko powiedzieć cokolwiek o innych materiałach. Koperta wygląda na metalową, ale nie przesądzamy. Całość dopełnia elegancka koronka, z eleganckimi przetłoczeniami.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Tarcze zegarka w Pixel Watch

Google lubi prostotę. Takie też są zaprezentowane „fabryczne” tarcze Pixel Watcha. Nie są to jednak wyłącznie klasyczne cyferblaty ze wskazówkami lub proste rozwiązania cyfrowe. Wśród propozycji spodobała nam się szczególnie forma wirtualnych obrotowych pierścieni sekundnika i minutnika, które dopełniają centralnie prezentowaną pełną godzinę. Całość wygląda estetycznie

Dla kogo Pixel Watch?

Zegarek zaprezentowany na filmie sprawia wrażenie, że będzie dobrze wyglądał zarówno na kobiecym, jak i męskim nadgarstku. Spodoba się z pewnością osobom szukającym swojego stylu, i ceniącym oryginalny design. Wzornictwo w naszej opinii jest na tyle uniwersalne, że urządzenie będzie pasowało różnym odbiorcom, niezależnie od wieku, czy statusu zawodowego. Krótko mówiąc, zegarek jest po prostu ładny i ciężko go porównać do innych produktów konkurencji. Google wyraźnie idzie tutaj swoją drogą.

Google Wear OS 

Nie może być inaczej. Na pokładzie zegarka od Google znajdzie się system Google Wear OS znany m.in. z zegarków Samsunga. To pozwala już teraz stwierdzić, że urządzenie pomieści kilka fajnych aplikacji, oraz pozwoli na dość dużą personalizację wyglądu. Nie zabraknie również rozwiązań dla sportowców i osób lubiących aktywny tryb życia. A po to przecież dziś kupujemy smartwatch’e. Wiadomo również, że zegarki będą sprzedawane zarówno w wersji WiFi, jak i LTE. 

Premierę urządzenia zapowiedziano na 6 października 2022 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!