Play: 1,5 mln naszych klientów ma urządzenia 5G

Już 1,5 mln klientów Play posiada urządzenia współpracujące w technologii 5G – podał operator w komunikacie. Sieć spodziewa się wzrostu tej liczby dzięki nowej promocji.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 3 października 2022

Play: 1,5 mln klientów w 5G

1,5 miliona klientów posiada urządzenia działające w technologii piątej generacji, chwali się Play w swoim najnowszym wpisie. To prawie tyle, ile wynosi liczba mieszkańców Warszawy. Przy tej okazji fioletowa sieć bardzo mocno komunikuje swoją promocję, w której można kupić nowoczesny smartfon z łącznością 5G

Smartfon to jedno, zasięg to drugie

Trzeba jednak pamiętać, że sam smartfon, który działa w technologii 5G to jedno, a zasięg jest drugim ważnym wymogiem, by korzystać z technologii najnowszej generacji łączności mobilnej. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Patrząc na mapę zasięgu 5G w sieci Play, trzeba przyznać, że prezentuje się lepiej niż np. mapa, jaką znajdziemy na stronie Orange, ale też wydaje się skromniejsza w naszej ocenie, niż w przypadku T-Mobile oraz Plusa.

Gdzie sieć 5G w Play? 

Sieć 5G w Play jest dostępna we wszystkich dużych miastach oraz ich okolicach. Najlepiej doświetlone zasięgiem fioletowego 5G są okolice Warszawy, Lublina (oraz trasa między tymi miastami), Krakowa, Nowego Sącza, Rzeszowa, Aglomeracji Górnośląskiej, trasa Kielce-Kraków, okolice Wrocławia, Trójmiasta i Poznania. Sporo nadajników piątej generacji jest także w województwie kujawsko-pomorskim, oraz w południowo wschodniej części woj. dolnośląskiego. 

Play inwestuje w 4G

W ostatnim czasie sieć dość regularnie informuje o inwestycjach w nieco starszą, ale dziś najpopularniejszą technologię 4G. O ostatniej, wakacyjnej rozbudowie fioletowej sieci opartej na generacji LTE pisaliśmy w Polityce Bezpieczeństwa w tym artykule.

Play inwestuje w rozwój swojej sieci LTEPlay inwestuje w rozwój swojej sieci LTEMartyna Kowalska


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!