Play rozwija sieć. 70 nowych stacji bazowych w październiku 2022

O 67 stacji bazowej powiększyła się sieć Play w październiku 2022 roku. Zdaniem operatora, jego zasięg został powiększony w każdym z 16 województw. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 listopada 2022

Kluczowy czwarty kwartał w rozwoju sieci

Play przyznaje, że każdego roku czwarty kwartał jest okresem, w którym sieć uruchamia najwięcej stacji bazowych. To oczywiście przekłada się z jednej strony na zasięg, z drugiej zaś na jakość usług mobilnych.

W październiku 2022 roku do fioletowej sieci dołączyło 67 nowych stacji BTS. Według zapewnień, infrastruktura Play została rozbudowana w każdy województwie w Polsce.          

Gdzie nowe nadajniki sieci Play

Play wymienia niektóre lokalizacje nowych stacji telefonii mobilnej. Są to m.in. Warszawa, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Białystok i Zamość, a także Szczecinek, wieś Szczutowo w województwie mazowieckim, Grudziądz, Trąbki Wielkie czy północna część Opola. 

P4 wspomina także o dwóch nowych nadajnikach na terenie miasta Bielsko-Biała. Na lepszy zasięg mogą liczyć także mieszkańcy i turyści na Mazurach w okolicach Rucianego-Nidy, a także w popularnym nadmorskim kurorcie Władysławowo. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 

Ile stacji ma Play?

Dzięki ostatnim inwestycjom całkowity zasięg sieci mobilnej Play na koniec października 2022 roku wyniósł już 10 322 stacje. Według operatora nie jest to ostatnie słowo. P4 zapewnia, że w listopadzie oraz grudniu stanie najwięcej stacji. „Od kilku lat obiecujemy intensywny rozwój zasięgu własnego i sukcesywnie te obietnice spełniamy. Po połączeniu sił z UPC inwestujemy nie tylko w sieć mobilną, ale także stacjonarną sieć światłowodową. Robimy wszystko, aby nasi klienci mogli korzystać z wolności wyboru i cieszyć się najlepszą jakością usług” – informuje Play. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!