Pociągi PKP w Święta. Jak jeżdżą?

Jak będą jeździć pociągi PKP w Święta? Kolej zapowiada „wzmocnienia” na kilku trasach

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 grudnia 2022

Mobilni informatorzy, którzy pomagają pasażerom na największych dworcach, 400 stale kursujących pociągów, a także dodatkowe wagony dołączone do kilkudziesięciu składów. To najważniejsze zmiany na kolei na czas świąt.

Kilkadziesiąt dodatkowych wagonów ma wzmocnić pociągi jadące np. ze Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania czy Gdyni na trasach do innych dużych miast, a także miejscowości turystycznych. Jeśli okaże się to konieczne, PKP ma w miarę możliwości dodawać wagony na najbardziej obleganych kierunkach.

Taniej z Bliskimi

Przedstawiciele kolei przypominają, że dla podróżujących w grupie są zniżki na przejazdy. Jeśli jedziemy w grupie od 2 do 6 osób, to wszyscy jej członkowie otrzymują 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co ważne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Żeby skorzystać z takiej ulgi, trzeba kupić bilet przynajmniej 1 dzień przed wyjazdem

Mobilni informatorzy

Okres Świat Bożego Narodzenia wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami po kraju. Warto wcześniej planować podróż i zakup biletów, nie zostawiając tego na ostatnią chwilę. Jeśli nie możemy kupić biletu wcześniej, warto sprawdzić mniej popularne połączenia. Wyruszając w podróż, wskazane jest, by być na dworcu wcześniej, aby na spokojnie odnaleźć peron, z którego odjeżdża pociąg. Na największych stacjach kolejowych w Polsce dyżurować będą informatorzy mobilni PKP Intercity udzielający informacji na temat rozkładu jazdy, topografii dworca oraz wszelkich innych pomocnych w podróży.

Źródło: PKP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!