Podpalał maszty telefonii komórkowej. Sąd skazał go na więzienie

Mężczyzna, który podpalił dwie stacje bazowe telefonii komórkowej w ramach protestu przeciw technologii 5G oraz dwa punkty szczepień trafi do więzienia na 5 lat. Na dodatek musi zapłacić za wyrządzone szkody aż 370 tysięcy złotych – informuje Dziennik Wschodni.

  • Michał Górecki
  • /
  • 29 września 2022

Proces podpalacza

Jak relacjonuje Dziennik Wschodni 43-latek z gminy Nielisz został oskarżony o podpalenia, spowodowanie dużych strat oraz „działania o charakterze terrorystycznym”. Dokonane zostały bowiem w celu „zastraszenia wielu osób”. 

Podpalenia stacji bazowych i punktów szczepień

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak ustalili śledczy, mężczyzna zaczął „swoją działalność” we wrześniu 2020 roku, kiedy dokonał podpalenia dwóch masztów telekomunikacyjnych zlokalizowanych w miejscowości Złojec w powiecie zamojskim na Lubelszczyźnie. Tylko w ten sposób spowodował szkody na prawie 140 tys. złotych. Niecały rok później podpalił mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19. Ten występek spowodował straty na ponad 240 tys. złotych. Wszystkie te czyny zostały objęte aktem oskarżenia. Proces ruszył późno, bowiem mężczyzna ukrywał się w Szwajcarii.

Nagroda ministra

O mężczyźnie zrobiło się głośno szczególnie po ataku na punkty szczepień. Wówczas szef resortu zdrowia wyznaczył karę za jego wskazanie w wysokości 10 tysięcy złotych.

Sprawa jest jednak szeroko opisywana przez media technologiczne, z uwagi na zniszczenie przez 43-latka infrastruktury telekomunikacyjnej. W tym kontekście zwracają uwagę na głośne protesty anty 5G. 

Według relacji mediów mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę. Wyrok nie jest prawomocny, jednak jak ustalił Dziennik Wschodni do odwołania najpewniej nie dojdzie. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!