Rejestracja karty SIM. Jeden operator pozwala to zrobić samodzielnie

W celu zarejestrowania karty SIM należy zwrócić się do operatorów komórkowych. Do niedawna nie można było tego zrobić samemu. Na szczęście już w jednej firmie ta sytuacja się zmieniła.

  • Michał Górecki
  • /
  • 6 lipca 2022

Klienci T-Mobile jako pierwsi w Polsce mogą samodzielnie rejestrować karty SIM w aplikacji.

- Usługi telekomunikacyjne powinny być przede wszystkim wygodne. W T-Mobile zadbaliśmy więc o to, aby były takie od samego początku. Jako pierwsi na rynku wprowadzamy nową funkcję dla klientów korzystających z usług na kartę – od teraz użytkownicy smartfonów mogą samodzielnie zarejestrować numer na kartę, korzystając z aplikacji „Mój T-Mobile”. W kolejnym etapie ta możliwość zostanie wprowadzona także dla klientów Heyah na kartę – czytamy w informacji prasowej.

Rejestracja karty SIM – wystarczy potwierdzić tożsamość

Rejestracja karty SIM online dla klientów T-Mobile dostępna jest w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim. Użytkownicy, którzy dysponują smartfonem z systemem Androidem i iOS, mogą przejść przez cały proces samodzielnie w aplikacji „Mój T-Mobile” w jedną chwilę. Wystarczy, że klient potwierdzi swoją tożsamość kontem bankowym za pośrednictwem bezpiecznego narzędzia opracowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową – mojeID.

W jaki sposób przebiega rejestracja karty SIM? Wystarczy kilka prostych kroków

Pierwszym etapem jest pobranie aplikacji „Mój T-Mobile” w sklepie Google Play lub App Store – tu przyda się połączenie wi-fi, jeśli klient nie jest podłączony do sieci.Gdy użytkownik ma już aplikację, wybiera „Zarejestruj nową kartę SIM” i rozpoczyna proces rejestracji. Aby poprawnie zarejestrować kartę, należy podać numer telefonu, który chcemy zarejestrować, numer PUK oraz adres e-mail.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnych?Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji mobilnych?Mikołaj Frączak

Rejestracja karty SIM – MojeID

Następnie klient zostaje przekierowany do MojeID, aby mógł potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu wybiera swój bank i loguje się do niego – bank przedstawi dane, które będą przekazane do T-Mobile: imię, nazwisko, PESEL. Dopiero po wyrażeniu zgody przez klienta, zostaną one przesłane i na ich podstawie zarejestrujemy kartę.

Rejestracja karty SIM – bonus za zgody marketingowe

Użytkownik może także wyrazić zgody marketingowe – plusem za zaznaczenie wszystkich zgód jest otrzymanie dodatkowych 5 zł, które będą dodane po wykonaniu doładowania. I już! Karta została zarejestrowana! Teraz, aby użytkownik mógł z niej korzystać, musi ją aktywować.

Rejestracja karty SIM – nowy profil klienta

Jeśli jest to nowy profil klienta lub został do niego dodany adres e-mail, wysłany zostanie także e-mail z linkiem do utworzenia hasła. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zalogować się do aplikacji nie tylko numerem telefonu i kodem, ale także adresem mailowym i hasłem.

Następne karty bez weryfikacji

Gdy użytkownik zaloguje się do aplikacji na swój profil kolejny raz, będzie mógł zarejestrować następne karty bez weryfikacji bankowej, ponieważ raz zweryfikowana tożsamość pozwala na zarejestrowanie kolejnych kart na tym samym profilu.

Źródło: T-Mobile

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!