Samsung Galaxy S22 Ultra. Najpotężniejszy jak dotąd smartfon z serii Galaxy S

Najlepszy aparat, najwyższa wydajność i najszybsza łączność wśród smartfonów Galaxy – Galaxy S22 Ultra zapewnia nowy poziom wrażeń mobilnych, łącząc cenione przez fanów funkcje serii Note i S.

  • Michał Górecki
  • /
  • 9 lutego 2022

Samsung prezentuje swój najlepszy telefon w historii

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy S22 Ultra, który łączy to, co najlepsze we flagowych urządzeniach Galaxy – niezrównaną moc serii Note oraz profesjonalnej klasy aparat i wydajność znaną z serii Galaxy S – wyznaczając tym samym nowy standard smartfonów premium. Wbudowany rysik S Pen, zaawansowane funkcje rejestrowania zdjęć i wideo nocą oraz działająca ponad dobę bateria czynią z Galaxy S22 Ultra najpotężniejszy smartfon Ultra zaprojektowany jak dotąd przez Samsung.

Najpotężniejszy jak dotąd smartfon z serii Galaxy S

Po raz pierwszy, doceniany przez fanów wbudowany rysik S Pen jest dostępny na urządzeniu z serii Galaxy S – jest to najszybszy i najbardziej responsywny rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung. Za sprawą zredukowanej o 70% latencji umożliwia on jeszcze bardziej naturalne pisanie i rysowanie na rozległym ekranie S22 Ultra. Zapewnia też nowe sposoby interakcji z aplikacjami.

Dzięki rysikowi S Pen, Galaxy S22 Ultra to więcej niż smartfon. Oferując rozwiązania znane z serii Note, otwiera nowe możliwości w zakresie kreatywności i produktywności, zapewniając całkiem nowe mobilne wrażenia.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Idealnie zintegrowany aparat i elegancka metalowa obudowa Galaxy S22 Ultra, tworząca efekt lustra, nadają mu wyjątkowy design klasy premium. Całość uzupełnia szklane wykończenie oraz ikoniczne, wyraziste krawędzie znane z serii Galaxy Note. Galaxy S22 Ultra dostępny jest w czterech inspirowanych naturą kolorach: czarnym, białym, zielonym oraz oferowanym po raz pierwszy burgundowym.

Olśniewające zdjęcia i filmy – zarówno w dzień, jak i w nocy

Galaxy S22 Ultra pozwala w każdych warunkach oświetleniowych rejestrować obrazy i treści, które od razu można udostępniać. Zaawansowane funkcje fotografii nocnej, dostępne we wszystkich urządzeniach z serii Galaxy S22, umożliwiają nagrywanie wyrazistych materiałów wideo bez refleksów, zarówno przy użyciu aparatu przedniego, jak i tylnego o każdej porze. Smartfon Galaxy S22 Ultra wyposażono w największą matrycę opracowaną dotychczas przez firmę, która dzięki technologii nona binning tworzy piksel o wielkości 2,4 um.

Pozwala to matrycy przechwycić więcej światła i danych, optymalizując doświetlenie i szczegółowość zdjęć i nagrywanych filmów. Co więcej, zaawansowany obiektyw zastosowany w Galaxy S22 Ultra pozwala rejestrować w nocy płynniejsze i bardziej wyraziste wideo bez refleksów. Zaś funkcja Auto Framing (automatyczne ramki) sprawia, że aparat idealnie rejestruje zarówno jedną osobę, jak i grupę do dziesięciu osób.

Ranking modeli smartfonów 2021. Które telefony są najpopularniejsze wśród Polaków?Ranking modeli smartfonów 2021. Które telefony są najpopularniejsze wśród Polaków?Michał Górecki

Aparat w Galaxy S22 Ultra

Aparat w Galaxy S22 Ultra jest nie tylko najpotężniejszy w historii smartfonów Samsung, ale i najbardziej inteligentny, umożliwiając rejestrowanie olśniewających zdjęć i wideo niezależnie od warunków oświetlenia. Do dyspozycji mamy zoom, który pozwala aż 100-krotnie zbliżyć się do centrum akcji[6]. Galaxy S22 Ultra oferuje również wiele nowych funkcji wspieranych przez AI, takich jak tryb portretowy, dzięki którym każde zdjęcie prezentuje się profesjonalnie.

Dzięki Galaxy S22 Ultra zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie zyskują dostęp do narzędzi, które pozwalają rejestrować piękne ujęcia w każdej sytuacji. Podobnie jak smartfony Galaxy S22 i S22+, Galaxy S22 Ultra oferuje ekskluzywny dostęp do aplikacji Expert RAW, obejmującej kompleksowy zestaw narzędzi, za sprawą których edycja obrazów przypomina pracę na lustrzance cyfrowej, a użytkownik zyskuje znacznie większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem sesji fotograficznej.

Opcja zapisu zdjęć w formacie RAW do 16 bitów zapewnia większą kontrolę nad edycją przy użyciu większej ilości danych obrazu. Podobne jak w przypadku lustrzanki cyfrowej rozwiązanie pozwala rozjaśniać lub przyciemniać zdjęcia przy pomocy ustawień ISO i szybkości migawki, dostosowywać balans bieli, by obrazy zyskały cieplejszą lub chłodniejszą tonację, oraz ręcznie wyostrzać pożądany obiekt, by fotografie wyglądały dokładnie tak, jak chce użytkownik.

Nieograniczona moc i wydajność

Galaxy S22 Ultra stworzono z myślą o wyjątkowo intensywnym dniu pracy. Po raz pierwszy smartfony z serii Galaxy S zostały wyposażone w najnowszy procesor 4 nm, który odpowiada za zaawansowane przetwarzanie AI i uczenie maszynowe. Galaxy S22 Ultra obsługuje ponadto łączność Wi-Fi 6E, niemal dwukrotnie przekraczającą prędkość Wi-Fi 6. Oznacza to, że użytkownik może cieszyć się niedoścignionym działaniem wszystkich najczęściej używanych aplikacji – zarówno podczas grania, streamowania, czy pracy.

Ta niezwykła moc opiera się na potężnej baterii Galaxy S22 Ultra, która po każdym ładowaniu gwarantuje ponad 24 h działania. Galaxy S22 Ultra obsługuje też superszybkie ładowanie 45 W, dzięki któremu po zaledwie 10-minutowym doładowaniu można nagrać ponad 50 minut materiału wideo. Teraz użytkownik może pracować, grać czy oglądać, ciesząc się mocą, za sprawą której zawsze pozostanie połączony.

Niezależnie od tego, czy użytkownik ogląda treści, czy sam je tworzy, wciągający, 6,8-calowy adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X ożywi je z zapierającą dech szczegółowością oraz jasnością szczytową wynoszącą 1750 nitów. Dodatkowo technologia Vision Booster sprawia, że ekran Galaxy S22 Ultra dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych, co przekłada się na optymalne wrażenia z oglądania nawet w ostrym świetle słonecznym.

Przedsprzedaż i dostępność

Przedsprzedaż Galaxy S22 Ultra rozpocznie się 9.02.2022 o 16:00 i potrwa do 24.02.2022 do 23:59 lub do wyczerpania puli benefitów. Smartfon zadebiutuje na półkach sklepowych 25.02.2022.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!