Samsung zaprezentował nowe telewizory. Tuż przed rozpoczęciem CES 2022

Samsung prezentuje nowe telewizory i ekrany na 2022 rok. Przełomowe opcje personalizacji i jakość obrazu nowej generacji.

  • Michał Górecki
  • /
  • 4 stycznia 2022

Nowości ekranowe od Samsunga

Wśród zaprezentowanych nowości są ekrany MICRO LED oraz telewizory Neo QLED i lifestyle’owe, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania w zakresie jakości obrazu, technologii dźwięku i inteligentnych funkcji.

Telewizory Neo QLED zoptymalizowano przy pomocy nowego Smart Huba umożliwiającego inteligentny dobór treści, gaming w chmurze, wideorozmowy, ekranowy multitasking, korzystanie z NFT i nie tylko. Rozszerzona oferta oraz akcesoria dostarczą więcej opcji personalizacji, dzięki której wrażenia wizualne i dźwiękowe będą jeszcze lepiej dostosowane do preferencji użytkownika.

MICRO LED: najdoskonalsza technologia wyświetlania

Ten najnowocześniejszy wyświetlacz Samsung oferuje najlepszą w swojej klasie jakość obrazu za sprawą 25 milionów diod LED wielkości mikrometra indywidualnie generujących światło i kolor, co przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne o imponującej głębi, żywych barwach oraz podwyższonej wyrazistości i kontraście. Podczas CES 2022 Samsung zaprezentuje MICRO LED w trzech rozmiarach: 110”, 101” i 89”.

Poza innowacjami sprzętowymi MICRO LED z oferty na rok 2022 obsługuje także 20-bitową głębię skali szarości. Oznacza to, że ekran jest w stanie odwzorować każdy detal sceny, oferując przy tym maksymalnie szczegółową kontrolę. Jest to możliwe m.in. dzięki sterowaniu jasnością i kolorem, które obejmuje ponad milion poziomów, gwarantując tym samym wrażenia w jakości HDR. Ekran wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, co przekłada się na olśniewające, wiernie odtworzone kolory. A jeśli dodamy do tego minimalistyczny design, w ramach którego ekran zajmuje aż 99,99% przodu urządzenia, przekonamy się, że MICRO LED zapewnia prawdziwie rewolucyjne doświadczenia z oglądania.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Michał Górecki

Co więcej, MICRO LED oferuje wiele udoskonalonych funkcji ułatwiających użytkowanie i personalizację

- Art Mode (Tryb Sztuka) pozwala użytkownikom przekształcić każde pomieszczenie w galerię sztuki, mogą bowiem wybierać i prezentować na ekranie ulubione dzieła czy cyfrowe fotografie. MICRO LED z oferty na rok 2022 oferuje również dwie ekskluzywne prace multimedialne stworzone przez znanego artystę i designera Refika Anadola.

- Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie treści pochodzących z czterech różnych źródeł – z dowolnego spośród czterech portów HDMI urządzenia bądź ze wszystkich tych portów na raz – w doskonałej rozdzielczości 4K przy nawet 120 kl./sek.

- Dolby Atmos dostarcza wciągających wrażeń audio klasy premium za sprawą górnych, bocznych i dolnych głośników kanałowych generujących wielowymiarowe brzmienie.

Ewolucja Neo QLED za sprawą procesora Neo Quantum i rozwiązania Dynamic Sound Experience

Dzięki procesorowi Neo Quantum i oferowanym przez niego udoskonaleniom w zakresie technologii obrazu i dźwięku, telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 dostarczą realistyczne, kompleksowe wrażenia z połączenia wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Tegoroczny procesor Neo Quantum gwarantuje zaawansowane mapowanie kontrastu za sprawą BLU (jednostki podświetlenia), zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co umożliwia lepszą kontrolę źródła światła, jakim są diody Quantum Mini LED. W efekcie telewizor może kontrolować oświetlenie na skali obejmującej 16 384 kroków, a zatem czterokrotnie więcej niż oferowane we wcześniejszych modelach 4096 kroków.

Więcej w informacji prasowej firmy Samsung.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!