Czym jest Steam Deck i jak działa?

Przenośny komputer do grania typu „all-in-one” pod nazwą Steam Deck już można kupić. Oto wszystkie informacje na temat najnowszej konsoli od Valve.

  • Michał Górecki
  • /
  • 28 lutego 2022

Czym jest Steam Deck?

Steam Deck to mobilne urządzenie w postaci niewielkiej konsoli go gier podobnej do Nintendo Switch, która przenosi twoje ulubione gry i funkcje na Steam do wydajnej i wygodnej postaci, którą możesz wziąć razem ze sobą.

Steam Deck to w pełni funkcjonalne przenośne urządzenie do gier o największej mocy na rynku. AMD, które stworzyło dla Steam Decka niestandardowe APU zoptymalizowane pod granie mobilne. Jest to niezwykle wydajna jednostka oparta na architekturze Zen 2 + RDNA 2 oferująca wystarczająco mocy, by grać w najnowsze tytuły z segmentu AAA w kompaktowej obudowie.

7-calowy ekran dotykowy

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Pisz i przesuwaj palcem po interfejsie Steam dzięki wyświetlaczowi pojemnościowemu, który może rejestrować wiele dotknięć palcem jednocześnie.

Panele dotykowe

Graj w gry PC, które nie zostały stworzone z myślą o urządzeniach przenośnych. Dzięki zwiększonej precyzji paneli dotykowych i możliwościom ich dostosowania do potrzeb użytkownika zyskasz przewagę nad konkurencją, szczególnie w przypadku szybkich gier FPS.

Żyroskop

Dzięki wbudowanej inercyjnej jednostce pomiarowej (IMU) i pojemnościowym drążkom, Steam Deck ułatwia celowanie. Dzięki fizycznemu pozycjonowaniu urządzenia można osiągnąć większą precyzję niż przy użyciu samego drążka lub panelu dotykowego.

Szybka pamięć

Wybierz najlepiej odpowiadający twoim potrzebom typ wbudowanej pamięci: 64 GB eMMC, 256 GB SSD typu NVMe (szybsza) lub 512 GB SSD typu NVMe (najszybsza). Jeśli będziesz potrzebować więcej miejsca, możesz użyć karty microSD, na której zmieścisz jeszcze więcej gier.

Dźwięk Hi-Fi

Głośniki Steam Decka mają kopa! Wbudowany procesor DSP zapewnia czystość dźwięku i szeroką scenę dźwiękową, dzięki akcja wciągnie cię do końca. Podłącz swoje ulubione słuchawki lub użyj wbudowanego podwójnego mikrofonu, aby rozmawiać ze znajomymi.

Ranking modeli smartfonów 2021. Które telefony są najpopularniejsze wśród Polaków?Ranking modeli smartfonów 2021. Które telefony są najpopularniejsze wśród Polaków?Michał Górecki

Akumulator 40 Wh

Wbudowany akumulator o pojemności 40 Wh zapewni użytkownikom Steam Decka kilka godzin gry w przypadku większości gier. Podczas przesyłania strumieniowego z innych urządzeń, grania w małe gry 2D lub korzystania z przeglądarki czas użytkowania baterii może osiągnąć nawet do 7-8 godzin.

Możliwość rozbudowy wejść i wyjść

Pojedyncze gniazdo USB-C może służyć do wielu celów – ładowania, podłączania urządzeń peryferyjnych, a nawet jednoczesnego wyświetlania gry na dużym ekranie. Rozdzielacz USB-C zapewni ci jeszcze więcej możliwości użycia. Możesz też kupić naszą stację dokującą do urządzenia Steam Deck™, gdy zostanie wydana. Więcej informacji na temat stacji dokującej znajdziesz poniżej.

Bezprzewodowy

Wi-Fi łączy cię ze światem, a Bluetooth pozwala na korzystanie z szerokiej gamy bezprzewodowych urządzeń – kontrolerów, słuchawek, myszek i klawiatur.

Szybkie wstrzymywanie i wznawianie

Stworzyliśmy szybką funkcję wstrzymywania/wznawiania dla systemu SteamOS. Wciśnij przycisk zasilania, a Steam Deck wstrzyma twoją grę i przejdzie w tryb uśpienia. Wciśnij przycisk jeszcze raz, a system wybudzi się i wznowi rozgrywkę w tym samym miejscu.

Gdzie kupić Steam Deck

Steam Deck trafił już do wysyłki. Wystarczy zarezerwować swój egzemplarz na stronie Steam. Cena urządzenia już od 1 899zł.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!