Kiedy T-Mobile wyłączy 3G w Twoim regionie?

Według zapowiedzi, w poniedziałek 26 września 2022 roku, T-Mobile rozpocznie obliczony na ponad rok proces wyłączenia sieci 3G w Polsce. Operator zaprezentował m.in. mapę, dzięki której można zorientować się, na który miesiąc przypadnie wyłączenie sieci trzeciej generacji w Twoim regionie.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 26 września 2022

Gdzie już wyłączono sieć 3G w T-Mobile?

Do tej pory magentowa sieć wyłączyła usługi trzeciej generacji na niewielkim obszarze w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, co widać już na aktualnych mapach zasięgu. Mowa o obszarze od okolic Starachowic, przez Ostrowiec Świętokrzyski po okolice Ożarowa w powiecie opatowskim. Teraz jednak wyłączenia będą obejmowały coraz większy obszar.

T-Mobile robi miejsce dla nowszych częstotliwości

T-Mobile wyjaśnia, że dzięki rezygnacji z coraz rzadziej używanej przez abonentów technologii „robi miejsce” dla nowszych – 4G (LTE) oraz 5G. Pisaliśmy o tym niedawno w Polityce Bezpieczeństwa w tym artykule

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

To naprawdę koniec. T-Mobile wyłącza 3GTo naprawdę koniec. T-Mobile wyłącza 3GAnna Malinowska

Gdzie T-Mobile wyłączy 3G w 2022 roku?

Pewnym przewodnikiem po etapach wyłączania sieci 3G przez T-Mobile może być mapa opublikowana na specjalnej stronie informacyjnej https://www.t-mobile.pl/c/wylaczamy3g.

Wynika z niej, że jeszcze we wrześniu 2022 roku sieć 3G powinna zostać wyłączona w okolicach Sieradza w województwie łódzkim. Z kolei w październiku i listopadzie, podobna operacja zostanie wykonana w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego oraz Ciechanowa. 

Gdzie T-Mobile wyłączy 3G w I kwartale 2023 roku?

Proces wyłączeń nadajników 3G w T-Mobile znacznie ma przyspieszyć w pierwszym kwartale 2023 roku tj. styczniu, lutym i marcu. Sądząc po zaprezentowanej mapie obejmie centralną i południową Polskę. Mowa o rejonach takich miast jak Płock, Skierniewice, Łódź, Radom, Tarnobrzeg, Kielce, Częstochowa, Opole, Katowice, Rybnik, Bielsko-Biała, Kraków, Nowy Sącz, Rzeszów, Krosno, Przemyśl.

Gdzie T-Mobile wyłączy 3G w II kwartale 2023 roku?

W drugim kwartale tj, w kwietniu, maju i czerwcu logistyczne wyzwanie wyłączenia sieci trzeciej generacji przeniesie się m.in. do Warszawy i jej aglomeracji. Oprócz stolicy sygnał 3G zamilknie także w rejonie takich miast jak Zamość, Biała Podlaska, Suwałki oraz Elbląg.

Gdzie T-Mobile wyłączy 3G w III kwartale 2023 roku?

W trzecim kwartale, czyli w lipcu, sierpniu i wrześniu proces wyłączania 3G w T-Mobile zdecydowanie przyspieszy i obejmie znaczny obszar kraju. Przestarzała technologia zostanie wyłączona w rejonie takich miast jak: Chełm, Lublin, Siedlce, Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ełk, Olsztyn, Gdańsk, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Konin, Kalisz, Leszno i Legnica. 

Gdzie T-Mobile wyłączy 3G w IV kwartale 2023 roku?

Na czwarty kwartał 2023 roku zaplanowano zakończenie procesu wygaszania sieci trzeciej generacji. Wiadomo, że T-Mobile, finisz zaplanował na październik i listopad 2023 roku. Obejmie on część Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska. Na koniec operator zostawił sobie rejony następujących miast: Piła, Poznań, Zielona Góra, Jelenia Góra, Wałbrzych oraz Wrocław. 

ZDJĘCIE" PrintScreen ze strony https://www.t-mobile.pl/c/wylaczamy3g

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!