Xiaomi stworzy smartfon we współpracy z firmą Leica już w lipcu

Xiaomi i Leica Camera ogłaszają długoterminową współpracę strategiczną: — Nowa era mobilnej fotografii rozpocznie się w lipcu – czytamy na stronie.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 maja 2022

Xiaomi i Leica łączy podobna wizja fotografii. Obie firmy nieustannie dążą do przesuwania granic w zakresie optyki oraz kreacji wrażeń estetycznych, dzięki zaawansowanej technologii.

Strategiczna współpraca w zakresie mobilnej fotografii

Xiaomi, światowy lider w dziedzinie elektroniki użytkowej i produkcji smartfonów, oraz Leica Camera, której legendarna reputacja opiera się na połączeniu długiej tradycji najwyższej jakości produktów, innowacyjnej technologii i niemieckiego rzemiosła, oficjalnie ogłaszają swoją strategiczną współpracę w zakresie mobilnej fotografii. Pierwszy flagowy smartfon Xiaomi, opracowany wspólnie przez obie firmy, zostanie oficjalnie zaprezentowany w lipcu bieżącego roku.

Co wiemy o Xiaomi?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Założona w 2010 roku firma Xiaomi jest obecnie trzecim co do wielkości producentem smartfonów na świecie (obecnym w ponad 100 krajach), a także liderem innowacji w segmencie elektroniki użytkowej i inteligentnych urządzeń AIoT. Inwestuje i rozwija m.in. technologie obrazowania i układy scalone, zapewniając jednocześnie niezwykłe wrażenia fotograficzne, w tym zdjęcia nocne i portretowe.

Leica – uznana marka

Leica Camera AG działa od ponad 100 lat. Tworzy kompaktowe aparaty fotograficzne, wybierane przez najlepszych twórców fotografii i reporterów. Produkuje również światowej klasy obiektywy optyczne. Dzięki unikalnym parametrom optycznym i niezwykłemu kunsztowi wykonania, aparaty Leica to niemiecka inżynieria w najlepszym wydaniu, która przyciąga kolejne pokolenia miłośników fotografii.

Cyberprzestępcy podszywają się pod znany bankCyberprzestępcy podszywają się pod znany bankMikołaj Frączak

Obie firmy – Xiaomi i Leica – mają podobne podejście do mobilnej fotografii. Chcą nieustannie przesuwać granice w zakresie optyki poprzez zastosowanie przełomowych technologii, zapewniających unikalne wrażenia estetyczne – informują firmy w publikacji prasowej.

Xiaomi koncentruje się na zapewnieniu najwyższej jakości doświadczeń i zawsze miało nadzieję na ekstremalne wykorzystanie możliwości smartfonów w fotografii. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami, doceniają wzajemne zalety. Współpraca ta będzie silnym bodźcem dla strategii Xiaomi w dziedzinie obrazowania. W trakcie współpracy, począwszy od projektowania optyki, przez innowacyjne technologie, filozofię produktów i preferencje dotyczące obrazowania, obie strony doświadczyły bezprecedensowego, dogłębnego zderzenia i połączenia” – mówi Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group.

Pierwszy smartfon obu firm

- To zaszczyt ogłosić dziś długoterminową współpracę strategiczną z Xiaomi. Leica i Xiaomi są globalnymi markami premium, a podczas tej bezprecedensowej współpracy obie strony sukcesywnie działały, aby osiągnąć cel, jakim jest wprowadzenie klientów w nową erę fotografii mobilnej. Jesteśmy przekonani, że pierwszy wspólnie opracowany flagowy smartfon ukaże pionierskie osiągnięcia obu firm. Zapewnimy konsumentom w dziedzinie fotografii mobilnej wyjątkową jakość obrazu, klasyczną estetykę Leiki oraz nieskrępowaną kreatywność” – dodaje Matthias Harsch, CEO Leica Camera AG.

Źróło:Informacja prasowa Xiaomi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!